Metronome Prague 2024 ohlásil zvučná jména rapové scény

james cole

Metronome Prague, metropolitní hudební a společenská událost roku, proběhne 20. – 22. 6. 2024 ve zrekonstruovaném areálu pražského Výstaviště. Pořadatelé odhalili rozmanitý line up, který nabízí velké hvězdy i zatím méně známé, ale o to zajímavější nové tváře. A to včetně domácí i světové rapové scény. Vstupenky jsou v prodeji již nyní.

Pořadatelé Metronome Prague si zakládají na žánrové rozmanitosti, proto rádi dávají prostor i zástupcům rapové scény: „Rap se za posledních pár let naprosto jednoznačně usídlil na předních příčkách světových, ale i domácích hitparád. Jsem velmi potěšen, že se stal také nedílnou součástí jednoho z největších festivalů u nás,“ říká Risto Sokolovski, sound engineer, producent, DJ a člen dramaturgické rady Metronome Prague 2024.

Rap Club

Na letošním ročníku se tak objeví například James Cole & LIVE BAND. Veterán a stálice českého rapu, který jakožto součást dua SUPERCROOO přispěl k radikální proměně lokální scény: „Jeho nové album rozhodně stojí za poslech. Na Metronome Prague 2024 se představí s živým doprovodem. Tuhle euforizující show si určitě nenechte ujít,“ komentuje Sokolovski. Z dalších domácích jmen pak dorazí Paulie Garand & LIVE BAND. Tento český rapper, producent a režisér, doposud vydal 9 sólových alb, jež se vyznačují osobitým stylem kombinujícím různorodou mozaiku nálad a atmosfér. Annet X a Nobodylisten je novým přírůstkem na české rapové scéně: „Zdá se, že Anet našla nejen svého producenta, ale i životního partnera. Když se chce, tak to jde. Pokud jste neslyšeli jejich nové album, je čas to napravit. Její vystoupení bude zcela jistě velkým tahákem letošního ročníku,“ říká Risto Sokolovski. Zajímavé určitě bude i vystoupení rap metalového producenta a zpěváka jménem Redzed, který patří mezi nejposlouchanější umělce české alternativní scény. Chybět nebude ani raper Rohony, který ve svých skladbách oslavuje vesnické kořeny, kouzlo hospody, hraní šipek a fotbalu. Jeho píseň U Hřiště 380 se dostala až na přední příčky hudebních žebříčků. Dalším zástupcem české rapové scény, který na Metronome Prague 2024 vystoupí, je vycházející hvězda Meizyy.

Na programu je i londýnský MC a raper Ghetts. Jeho debutový mixtape 2000 & Life je kritiky považován za ranou klasiku žánru grime a navždy ovlivnil podobu britské urban hudby. Od té doby Ghetts vydal 5 dalších mixtapů a 3 studiová alba. Jeho precizní rýmy, přesné frázování, promyšlený humor, sebevědomě upřímné a drzé texty jsou na britské hudební scéně klasikou. Na nejnovějším albu z letošního února On Purpose, With Purpose, vizionářsky posouvá hranice rapu, překračuje vlastní hudební škatulku a hledá novou inspiraci.

Z britské rapové scény na festivalu vystoupí také mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy, který prorazil skladbami Trippidy Trap a Hi! Bye!

Na Metronome Prague letos zavítá i německý raper Albi X, který ve svých textech využívá fúzi lingalštiny, francouzštiny a angličtiny, snaží se motivovat mladé lidi, kteří se potýkají se složitými životními událostmi a šířit pozitivní pohled na svět. Fanoušci rapu se mohou těšit i na jihokorejské hudební uskupení Balming Tiger nebo na irského rapera Kojaque, který se ve své tvorbě věnuje nejen tématům deprese, zlomeného srdce, smutku a lásky, ale také například irské krizi bydlení nebo identitě imigrantů. V Rap Clubu vystoupí také jeden z nejúspěšnějších českých drumandbassových producentů a DJů jménem Rido nebo DJ Kewu, jehož sety zahrnují grime, rap a brazilský baile funk.

Metronome Prague 2024 uveřejnil kompletní line up, který nabízí zvučná jména jako jsou Raye, Michael Kiwanuka, The Blaze, Marc Rebillet, Meute, Milky Chance, Kosheen, Dadi Freyr, Allysha Joy, The Last Dinner Party nebo CMAT. Za zmínku určitě stojí také plánovaná oslava narozenin Michaela Kocába, vystoupení české vycházející hvězdy Sofiana MedjMedj s přáteli nebo koncert domácí indie-popové skupiny Lake Malawi.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE