Michael Schenker Group – Immortal

MICHAEL SCHENKER GROUP immortal

Kdysi zázračné kytarové dítě, spoluzakladatel německých Scorpions a bývalý člen britské hardrockové formace UFO Michael Schenker oprášil po dvanácti letech další slavný projekt Michael Schenker Group (MSG) a přizval si do studia neméně zdatné spoluhráče. Například hned tři zpěváky legendárních Rainbow, současného Ronnieho Romera a dřívější Joea Lynna Turnera nebo Doogieho Whitea, ale i další vokalisty Robina McAuleyho (Skid Row, Grand Prix), Garyho Bardena (Praying Mantis, Gary Moore) a Ralfa Scheeperse (Primal Fear, Gamma Ray), dále rockového klávesistu Dereka Sheriniana (Dream Theater, Black Country Communion), baskytaristu Barryho Sparkse (Yngwie Malmsteen, UFO, Dokken, Scorpions a další) či bubeníky Simona Phillipse (Toto, Asia) a Briana Tichyho (Whitesnake, Ozzy Osbourne nebo Foreigner). 

A věřte, nevěřte, podařilo se jim nahrát stejně kvalitní materiál jako v době počátečních úspěchů MSG, jež vyvrcholilo vydáním desky Assault Attack (1982), která brala tehdejší žebříčky útokem. Ale ruku na srdce, dnešní trendy jsou někde jinde, a tak podobné nahrávky zajímají opravdu jen skalní fandy a většinou vyšumí do ztracena. Už proto by bylo chybou nové album přehlížet. Třeba jen kvůli tomu, že Schenker nikdy nestál o slávu a úspěch, ale šlo mu pokaždé o kvalitu, aniž se snažil uspokojovat nové a nové generace fanoušků. Držel se vždy toho, co umí nejlépe, a tím je brilantní hra na okřídlenou kytaru Gibson Flying V. Dává to na srozuměnou hned s úvodní Drilled to Kill a v dalších jízdách, jako jsou Knight of the Dead nebo Devil’s Daughter. Tuctově může sice zavánět balada After the Rain se zdvojeným kytarovým sólem, vše ale napravuje jednoznačná dupavá hitovka Sail the Darkness s jemným klávesovým podbarvením a Romerovým fenomenálním hlasem. 

Pokud při ní přivřete oči, musí se vám chtě nechtě vybavit Ronnie James Dio a jeho zlaté časy v Rainbow. Deska Immortal toho však nabízí ještě víc. Třeba retro nahrávku In Search of the Peace pf Mind, kterou Michael Schenker napsal už ve svých patnácti letech. Z toho je patrné, že zůstává po celou tu dobu věrný svému řemeslu a vydává ze sebe to nejlepší, čeho je schopen. Bez ohledu na čas, trendy a škatulky. A to už za investici do toho elpíčka stojí. 

 

MICHAEL SCHENKER GROUP

Immortal

NUCLEAR BLAST   45:02

HARD ROCK, HEAVY METAL

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE