Michal Hrůza po třech letech vydává emocemi nabitou desku Sám se sebou

Zpěvák a vyhledávaný skladatel Michal Hrůza slaví 20 let na české hudební scéně. K „narozeninám“ si nadělil desku „Sám se sebou“ a koncertní turné po českých a moravských zámcích, na které pozval řadu svých hudebních přátel. Nové album vychází v pátek 19. května u Universal Music a v sobotu 20. května jej zpěvák se svoji kapelou pokřtí na Státním zámku Sychrov. Kmotrem alba bude herec Jiří Dvořák, který je spoluautorem textu písně První a poslední.
Velmi očekávané album úspěšného zpěváka a skladatele vychází tři roky po koncepční desce DEN. Podle prvotních reakcí se jedná o jednu z nejsilnějších nahrávek zpěvákovi kariéry. Deset písní Michala Hrůzy je mimo jiné o uvědomění si, že nic není černé nebo bílé. Album vnímavým posluchačům odhalí i nový pohled do zpěvákova nitra, které zůstávalo doposud spíš ukryto. Sled událostí a z toho vyplývající emotivnější způsob vnímaní světa, posunuli jeho tvorbu zase o několik kroků dál.
„Sám se sebou je stav, který je dobré někdy zažít. Často jsme v kolotoči, že kolikrát ani nevíme, co je správně a co není správně. Toto album je o tom, co člověk může prožívat, když je sám se sebou a má čas věci promyslet a vycítit,“ popisuje Hrůza leitmotiv alba.
Kromě autorské stránky se Michal podílel také na produkci spolu s Michalem Šenbaurem. Vedle nových písní, které rezonují a nabízejí prostor k zamyšlení, na albu zároveň nechybí stejnojmenné hity z filmů Padesátka, Pro Emu a studiová verze skladby Sázava z nové české komedie Špunti na vodě režiséra Jiřího Chlumského.  Vzhledem  ke svému pověstnému citu písničkáře a současně zkušeného tvůrce hitů, kterých má na svém kontě již bezpočet, je Michal vyhledávaným filmovým autorem.
Za jeden z vrcholů alba lze bezpochyby označit píseň Optimista. „Optimismus předpokládá štastný konec a já se optimistou cítím být,“ vysvětluje Hrůza. Další zajímavostí je, že za námětem skladby s názvem První a poslední stojí stejnojmenná báseň známého herce Jiřího Dvořáka.
U Michala Hrůzy se už stalo nepsaným pravidelem, že na každé album vytvoří duet s některou českou zpěvačkou. Po Lence Dusilové, Anetě Langerové, Katce Knechtové a Kláře Vytiskové, zpěvák oslovil éterickou Olgu Königovou z kapely Ille. Společně nazpívali skladbu Na rozcestí. Ta je zároveň album avizující singlovou novinkou, k níž vzniká videoklip.
„Měl jsem štěstí, že jsem na několika posledních albech mohl mít duet s našimi mimořádnými zpěvačkami.  Píseň Na rozcestí je symbolem nerozhodnosti. Někdy nevíme, jestli jít nebo se obrátit. Podlehnout, nebo se zachránit. Přijít na to, kudy se vydat na rozcestí, je tajemství, na které si každý musí přijít sám,“ poodhaluje téma skladby její autor Michal Hrůza a Olga Königová s úsměvem dodává: „S Michalem nás seznámil společný kamarád a z této spolupráce mám vážně radost. Nejvíc mě baví refrén písně, v tom místě se to vždycky hezky rozsvítí. Baví mě, jak naše hlasy zní dohromady a těším se, až si na Zámcích dáme společnou premiéru naživo.“
Koncertní šňůra s názvem Hrůza na zámku bude dosud největší tour
v hudební historii Michala Hrůzy. Odstartuje 20. května na Státním zámku Sychrov, 27. května se Michal Hrůza s kapelou představí fanouškům na západočeském zámku Zbiroh, 3. června na Státním zámku Valtice a 17. června na Státním zámku Telč.  Bohatým odpoledním programem pro celou rodinu, který startuje už ve 14 hodin, provede herec Marek Taclík. Hlavními hosty tour budou Mňága a Žďorp, Tata Bojs, Anna K., Thom Artway, Jan Budař a mladá talentovaná kapela Naděje.
Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti Ticketportal: bit.ly/hruzanazamku
Michal Hrůza – Sám se sebou

  1. Polárka (hudba, text M.Hrůza)
  2. Na rozcestí feat. Olga Königová (hudba,text M.Hrůza)
  3. Pro Emu (Píseň z filmu „Pohádky pro Emu“) (hudba, text M.Hrůza)
  4. Sám se sebou (hudba K.Heřman, text M.Hrůza)
  5. Padesátka (píseň z filmu  „Padesátka“) (hudba,text M.Hrůza)
  6. Muzikoterapie  (hudba M.Hrůza, text  M. Hrůza, Markéta Gerlichová)
  7. Optimista (hudba:Emil Kopta, text M.Hrůza)
  8. Sázava(hudba,text M.Hrůza)
  9. První a poslední  (hudba: Karel Heřman, text: Jiří Dvořák, M.Hrůza)
  10. Polárník (hudba, text M.Hrůza)

Album Sám se sebou poslouchejte zde: https://umusiccz.lnk.to/samsesebou

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE