Michal Strnad pokřtí dnes úspěšné album ve Vile Štvanice

strnad

Michal Strnad slaví úspěch se svým debutovým albem Další, které vyšlo teprve před pár týdny. Hostují na něm výrazné české zpěvačky Barbora Poláková a Lenka Dusilová v podmanivém duetu „Černá voda“, ke kterému vznikl i videoklip. Obě dámy pokřtí album svého kolegy virtuálně, ovšem každá z jiného online prostoru. Virtuálně se k nim přidá i přední český pianista Tomáš Kačo, který album také podpořil svým featuringem. Koncertní podobu alba Michal poprvé představí s kapelou a mnoha hosty na křtu v pražském divadle Vila Štvanice dnes, ve čtvrtek 31. března.

Mladého charismatického hudebníka mohou posluchači znát například z oceňované vokální skupiny SKETY nebo jako vokalistu Barbory Polákové. Žánrově se tvorba Michala Strnada pohybuje na pomezí akustického popu a písničkářství, vždy se ale opírá o skvělý pěvecký projev. Suverénní album podtrhují české texty básníků Tomáše Tajchnera nebo také Jiřího Žáčka, který k hudebnímu zpracování osobně svolil. O produkci se postaral další spolupracovník, kytarista a producent z kapely Barbory Polákové Petr Zatloukal. Krom již zmiňované Lenky Dusilové na albu hostuje respektovaný pianista Tomáš Kačo, ale také zpěvačka Barbora Poláková, která vůbec poprvé zpívá v angličtině.

„S Michalem jsme odjezdili spoustu koncertů, máme tolik společných zážitků. Je skvělý, že vydává první sólovou desku. Za každou deskou je tolik rozhodnutí a práce, která je často zdánlivě neviditelná, ale šíleně náročná. Kdyby mi nabídl kdokoliv jiný, abych s ním nazpívala písničku anglicky, odmítla bych, protože jsem neměla nikdy ambice zpívat ani psát texty jinak než česky. Šla jsem ale do toho a třeba se tím naopak otevřela nová brána. Nemyslím, že teď budu zpívat v angličtině, ale myslím, že je dobrý, že jsem zkusila něco, o čem jsem si myslela, že to nikdy neudělám. Takže tímto ti, Míšo, oficiálně děkuji,“ vzkazuje zpěvákovi a skladateli Barbora Poláková.

YT video:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE