Michal Worek – Piano

michal worek piano

Klavírní debut třineckého rodáka Michala Worka sice těží z činnosti, kterou hudebník, skladatel a aranžér ovládá velice dobře, tedy z podkresově zabarvené hudby, avšak s přidanou hodnotou originálně minimalistické atmosféry a líbivými harmoniemi, jež mohou i u běžného posluchače obstát. Při poslechu desky Piano jako by před očima poslouchajícího vznikaly obrazy souznějící s čistými a melodickými tóny. Album začíná, jak už bylo výše zmíněno, právě oním minimalismem ve skladbě Heaven, který se vrství a přechází v melodii, jež se vykresluje ve vrchní lince písně. Toto vrstvení je nedílnou součástí tvorby na desce Piano a setkává se s mnohými modulacemi a variabilitou, jak vždy danou melodii ozvláštnit, aby byla každá věc charakteristická. 

Velice zajímavou strukturu mají zároveň skladby A Farewell Letter nebo kratší A Cosmic Fugue, na Modus Operandi se setkáváme i s menší prací s efekty kombinovanou s opět jednoduchou, ale údernou melodií. Způsob hry Michala Worka je velice intuitivní a svobodný, lehký ve své jistotě, přitom dokonale přesný. Titulní píseň The Piano Soul pak dostává hlavní myšlence alba. Vzdává hold a poctu klavírnímu umění ve všech jeho odstínech, které deska obsahuje. 

Piano je vlastně albem, jež jde naproti klasické ideji o hře na piano, té líbivé, melodické, která nepotřebuje tisíc alternativ k tomu, aby zaujala. Vychází vlastně z mála, a přitom jasně vykresluje efekt, jenž byl zamýšlen. Piano je dokonalou předehrou pro posluchače, který by rád začal s čistě instrumentální hudbou a hledá prostředek, jenž by mu umožnil zamilovat se do ní. 

Název: Piano
Autor: Michal Worek
Vydavatel: Vlastní náklad
Stopáž: 39:54
Gabriela Stašová

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE