Mick Jagger a Paul McCartney spolupracující

Mick Jagger Paul McCartney

Rolling Stones si pro nový projekt, na kterém pracují, přizvali na pomoc prominentního basáka: Paula McCartneyho. Zdroj obeznámený s nahráváním potvrdil McCartneyho zapojení do projektu a řekl, že přispěl basou k jedné nové písni Rolling Stones. O spolupráci jako první informoval časopis Variety. Zdroj však popřel tvrzení původní zprávy, že se schůzek účastnil i bubeník Beatles Ringo Starr. Zástupce McCartneyho to odmítl komentovat. The Rolling Stones údajně strávili posledních několik týdnů nahráváním nové hudby v Los Angeles s producentem Andrewem Wattem (Post Malone, Ozzy Osbourne, Miley Cyrusová) a projekt se blíží do fáze mixování.

Žádné další podrobnosti nebyly sděleny, včetně toho, kdy by tato hudba mohla spatřit světlo světa. The Rolling Stones v posledních několika letech neustále budovali napětí spojené s očekávání nové muziky, v dubnu 2020 vydali novou skladbu „Living in a Ghost Town“. V rozhovoru pro The Los Angeles Times z roku 2021 Keith Richards řekl „Dokončili jsme skládání hudby na nové album, ale pandemie naši práci přerušila.” Mick Jagger dodal: „Máme hotových spoustu skladeb, takže skončí aktuální turné, zhodnotíme je a budeme pokračovat.” Loni v březnu Richards řekl Rolling Stone, že nový projekt Stones bude obsahovat některé z posledních sezení s bubeníkem Charliem Wattsem (který zemřel v srpnu 2021), ale že bude obsahovat také příspěvky od Wattsova nástupce, Steva Jordana. Ve videu na Instagramu sdíleném v lednu Richards opět vnadil, když řekl: „Na cestě je nějaká nová hudba.” Tento projekt bude pravděpodobně znamenat první se zcela novým materiálem Stones od jejich alba A Bigger Bang z roku 2005. V roce 2016 vydali Blue & Lonesome, který obsahoval pouze covery bluesových písní.

„Living in a Ghost Town“ si poslechnete zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

ROLLING STONES a BEATLES Žijící členové s žijícími členy

Britské skupiny Beatles a Rolling Stones patří k největším konkurentům v historii rokenrolu vůbec. Ne vždy to nicméně dodržovaly, postupem času se napětí mezi muzikanty, které kulminovalo hned v šedesátých letech, dokonce snížilo. Podle magazínu Variety navíc možná po letech uslyšíme společné nahrávky žijících členů obou kapel. Vypadá to totiž, že chystané album Rolling Stones bude mít speciální hosty. Paula…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MICK JAGGER Dál valí své kameny

Až britští Rolling Stones v létě vyrazí na evropské turné na stadiony a do sportovních hal, určitě v jejich řadách nebude chybět nezdolný Mick Jagger, přestože mu 26. července bude úctyhodných 79 let. Výjimečnost jeho hudební i lidské dlouhověkosti vyniká, když si člověk uvědomí, že svůj první koncert odehráli muzikanti před šedesáti lety, 12. července 1962 v londýnském klubu Marquee, a z tehdejší sestavy…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

  1. Čau. Tento názor na Beatles versus Rolling Stones u nás sdílela většina bigbíťáku v 60. letech jací to byli rivalové. Opak je pravdou byli velcí kamarádi a podporovali se navzájem! Exsistuje dost fotografií a dokumentů. Tvrzení že se nemuseli je blbost.

Diskuze je uzavřena.

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE