Mighty Oaks – All Things Go

mighty oaks all things go

Interpret: Mighty Oaks

Album: All Things Go

Vydavatelství: BMG

Žánr: indie pop / indie folk

Stopáž: 36:53

Autor recenze: Milan Slezák

 

Recenze: 

Mezinárodní kapela Mighty Oaks, která se dala dohromady v Berlíně v roce 2010, vydala své třetí album. Říká se, že na něm pracovala tři roky, a některé komentáře se zmiňují o jisté koketerii s popovými žánrovými škatulkami. Upřímně řečeno, určité popové názvuky nejsou v tvorbě souboru nic až tak nového. Navíc, kudy se může indiefolkové seskupení, jež umí složit poměrně solidní nosné melodie, ubírat, aby se necítilo ve své tvorbě sešněrované mantinely stylu. I v nahraných jedenácti skladbách je ten ryzí písničkářský základ patrný. 

S klidným svědomím si lze základní trio tvořené Američanem Ianem Hooperem, Italem Claudiem Donzellim a Britem Craigem Saundersem představit jako buskery na rohu ulice. Nahrávka ale tento základ nenechává v syrové podobě a snaží se jej rozvinout do různých směrů či místy doplnit dalšími zvuky. Někdy v intencích indiefolkových, jindy blíže k popu, jindy třeba folk rocku. Na desce je možné v tvorbě najít kupříkladu jistý náznak zvuku Mumford & Sons nebo Walking on Cars. Ale ať je to, jak chce, pořád jsou tím nejpodstatnějším emotivní vystavěné melodie, silné refrény a obsahu odpovídající vokál Iana Hoopera. 

Duch skupiny se v určité uhlazenější „hitovější“ produkci neztrácí a výsledný zvuk nemusí být nutně brán jako sejití z nastoupené cesty. Titulní All Things Go, Forget Tomorrow nebo What You Got jsou zcela jistě zapamatovatelné písně, které budou posluchači chvíli znít hlavou, i když už album dohraje. Určitě je, kam se vyvíjet dál. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE