Miley Cyrus – Plastic Hearts

miley cyrus plastic hearts

Miley Cyrus – Plastic Hearts

 

Vydavatelství: Sony Music
Žánr: pop
Stopáž: 38:15

 

Rebelka, žena mnoha tváří. Tak by se dala stručně charakterizovat americká zpěvačka Miley Cyrus. Od dob Hannah Montany se měnila. Chtěla se za každou cenu zbavit nálepky hodné holky, a tak si všichni pamatujeme její lascivní kostýmy, ve kterých více ukázala, než schovala. V roce 2020 to ale vypadalo, že chameleon konečně našel pravou tvář. Tu ukazuje na desce Plastic Hearts, na níž se opět představuje v trochu jiném světle, než jak ji známe z minulosti. V novince se odrazily krkolomné měsíce, které za sebou má. Prožila operaci hlasivek, ale především bulvárem propíraný rozvod s hercem Liamem Hemsworthem. 

Na albu se rozhodně neukazuje jako hodná holka, jež nedávno zpívala o plážích v Malibu, ale jako divoška, která oblékla síťované punčochy, zkrátila vlasy na retro účes, vyplázla jazyk a ukázala, proč miluje hudbu osmdesátých let. Pilotní singl Midnight Sky vychází z celé desky jako vůbec nejslabší, ale nejvíce se ubírá k osmdesátkám. To samé platí o skladbě Prisoner, na níž se podílela i Dua Lipa. Album nese rockový nádech, což zpěvačka ukazuje v duetu Night Crawling, tentokrát s veteránem Billym Idolem. Je to neskutečně chytlavá písnička, která prostě zůstane v hlavě. Podobně jsou na tom i WTF Do I Know nebo Gimme What I Want. Miley Cyrus se zkrátka vzhlédla v rockově-punkové hudbě, jež zní hodně provokativně, ale nikoho neuráží. 

Aby to ale nebylo jen rockové stránce, ukázala, že umí být i nevinná holčička, která přitom nenudí. Představují to skladby High, Hate Me či Never Be Me. Miley Cyrus na začátku vystřelí jako kometa, u níž máte pocit, že vám utrhne uši, aby na konci naservírovala klidnou oblohu. 

 

Autor: Barbora Turková 


MILEY CYRUS

Plastic Hearts

RCA    38:15

ROCK, POP, SYNTHPOP, GLAM ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Miley Cyrus ráda provokuje. Neváhá prodat bulváru nejpikantnější historky ze svého soukromí, stejně jako se šikovně natočit před objektivy fotografů a zásobovat je jak na běžícím pásu lascivními pózami na pódiu. Kdo by si snad myslel, že je to stále ta naivní holčička z disneyovského seriálu Hannah Montana, bude se hluboce mýlit. Cyrus je profesionálka každým coulem. Moc dobře ví, jak na sebe upozornit, což si na druhé straně vybírá daň v jejím neuspořádaném rodinném životě. Období od předchozí desky Younger Now (2017) do současnosti patřilo přitom k nejbouřlivějším. Shořel jí dům v Malibu, rozvedla se s australským hercem Liamem Hemsworthem a prožila další dva nevydařené vztahy. To vše se přirozeně promítlo do textů aktuální nahrávky, kterou zabalila do drsnějšího rockového hávu a dostála tak pověsti chameleona, jenž po country, popu, hip hopu a psychedelii načal další éru uměleckého života. A podle všeho to zatím zpěvačce vychází. 

Po hudební stránce dosáhla v osmadvaceti takřka nemožného. Nominace na Zlatý glóbus a milionových prodejů. Její majetek byl před třemi lety odhadnut na 200 milionů amerických dolarů. Možná i proto, že má čich na perfekcionisty, kterými se ráda obklopuje a v jejichž středu tvoří. Tentokrát jí k tomu stačilo pět producentů, ze kterých nejvíce přispěl Mark Ronson, jenž stojí za úspěchy Amy Winehouse, Adele, Lady Gaga či Robbieho Williamse, nebo americký produkční tým The Monsters & Strangerz dohlížející například na Rihannu, Katy Perry, Jennifer Lopez, Britney Spears, Selenu Gomez a další. Ti všichni pomohli dát dvanácti písničkám, které Miley Cyrus napsala, výslednou tvář a výraz. 

Album je však v digitální verzi obohaceno ještě o tři coververze: remix singlu Midnight Sky, v němž Miley doplňuje zpěvačku Stevie Nicks, dále Heart of Glass od Blondie a Zombie od skupiny The Cranberries. A to není všechno. Na uživatele Apple Music čekají navíc další čtyři skladby a celková stopáž přesahující čtyřiašedesát minut. To už je pořádná nálož muziky překvapující upřímností a tahem na branku. Jde o nečekaně dospělou poprockovou desku s chytlavými refrény a křehkými baladami, když je to právě zapotřebí. Žádná kolovrátková klišé. Třešničkou na dortu jsou pak duety s Duou Lipou, Billym Idolem a kytaristkou Joan Jett. Miley Cyrus tedy opět dosáhla svého. Doma ve Spojených státech skončila v hitparádě druhá (v žebříčku rockových alb dokonce zvítězila), ve Velké Británii byla čtvrtá. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE