Miro Jaroš vydává singl Hora. Text napsala Jana Kirschner

miro

Miro Jaroš tento týden představuje opravdu výjimečnou novinku – singl a videoklip s názvem Hora. Zatímco převážnou většinu svých písní si Miro komponuje a píše sám, v tomto případě udělal výjimku. Na skladbě Hora spolupracoval s Janou Kirschner. Píseň vychází v doprovodu videoklipu, ve kterém si hlavní roli zahrála krásná slovenská příroda, konkrétní místa, kde se Miro narodil a kde vyrůstal.

Videoklip HORA:

„Čím som starší tým viac ma vyrušuje ruch mesta. Vtedy myslím na našu horu v Tepličke nad Váhom, kde som mal svoj svet, svoje útočisko, svoj strom a lúky. Celá pesnička je o tom a pripomína mi domov. Veľmi mi ten pokoj chýba,“ odkrývá Miro inspiraci, která stála za vznikem jeho nového singlu. Hudbu skladby Hora Miro zkomponoval spoločně s Randym Gnepom a Braňom Kociovom. „Bondovku, ako ju medzi nami nazývame, z nej potom urobil Adrián Harvan, ktorý do nej napísal party pre orchester,“ doplňuje na margo procesu jak se Hora postupně rodila a měnila až do finální podoby jak ji můžeme slyšet dnes.

Píseň Hora je o to výjimečnější a cennější, že její text napsala pro Mira Jana Kirschner. Jako Miro prozrazuje, k písničce napsal 5 textů, ale ani s jedním z nich nebyl úplně spokojený a tak nakonec svěřil text do rukou Janke. „Janke som poslal demo na vypočutie. Čo sa mi páčilo bolo, že tam spievam Hora, vysoká hora – to v piesni napokon aj ostalo. Janka mi napísala, že sa jej pesnička páči a skúsi to dokreovať. O týždeň mi poslala naspievané demo a dotklo sa mi srdca,“ vzpomíná Miro s vděčností a pokorou na vzácnou spolupráci.

„Pesnička Hora prišla v čase najtvrdších opatrení tu v Británii. Bola to pekná skúsenosť, vykročiť niekam inam, a vrátiť sa v myšlienkach na chvíľu domov. Miro je v tom, čo robí, úprimný a odhodlaný a to je motiváciou pre mnohých ľudí v jeho okolí. Som rada, že ide za svojimi snami a som šťastná, že ma oslovil a mohla som byť ich súčasťou,“ dodává ke spolupráci Jana Kirschner.

Při sledování videoklipu k singlu Hora si přijdou na své všichni milovníci krásy slovenské přírody. Podmanivý vizuál zachycuje majestátní a mystickou atmosféru lesů a luk, kdy se poslední dny podzimu setkávají s prvními dny zimy. Natáčelo se na dvou místech – v Bratislavě, kde Miro žije a v jeho rodné vesničce Tepličce nad Váhom.

Kromě nové písně si Miro na závěr roku připravil pro své fanoušky ještě jedno velké překvapení – nové studiové album s názvem Miluji život svůj, který oficiálně vychází v pátek 27. listopadu. Právě skladba Hora vznikla jako úplně první ze všech písniček na albu a stala se jeho titulním singlem. Album Miluji život svůj do diskografie Mira Jaroše zapíše jako v pořadí šestý studiové album. Přináší pestrou kolekci 14ti skladeb, které vznikaly postupně s přestávkami od roku 2015 až dodnes. Společným jmenovatelem písní na novém albu jsou silné a otevřené výpovědi. Jak Miro sám říká, jeho nové album je odrazem výrazného vnitřního vývoje, který se v něm odehrál za poslední roky.

 


Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE