Miro Žbirka – The Best Of (6 LP limited edition)

meky the best of

Rok 2020 byl pro Mira Žbirku vydvatelsky mimořádně plodný a rekapitulační. Už v první polovině roku vydal na DVD záznam svého jubilejního koncertu z O2 areny, s režisérem Šimonem Šafránkem dokončil dokument Meky a na podzim vydal trojalbový výběr největších hitů a knihu Songbook, ve které jsou texty a akordy všech písní, jež složil. Nakonec se ještě rozhodl vstoupit na pole u nás zcela neprobádané a ve spolupráci s knihkupectvím Luxor vydat výběr největších hitů i na LP. Pokud však těch skladeb je 68, je zapotřebí daleko víc nosičů než jen jeden a konkrétně u vinylů je to rovný půltucet. 

Remastering ve studiích Abbey Road bral ohled právě na to, že vše vyjde na vinylu a z výsledného, krásně měkkého zvuku to je slyšet. Na každém albu je jedna velká portrétová fotka a v celé krabici jsou ještě další specialitky, trsátko, podpiskarta a notový zápis novinkového bonusu Slovenská. Ten je opatřen originálním podpisem a stejně tak i celá krabice, která je navrch očíslovaná. Této limitované edice vyšlo přesně tři sta kusů a vypadá moc hezky, jednu zásadní chybu však přesto má. 

Naprosto minimální dokumentaci k jednotlivým písním a obdobím. Informační strohost, jež je v přiloženém bookletu LP formátu, který tak při rozevření vypadá hodně prázdně a nedotaženě. Částečně lze tento nedostatek nahradit, když do krabice vložíte i knihu Songbook, kde sám zpěvák alespoň popisuje příběhy jednotlivých písní, stejně se tam ale nedozvíte jednotlivé sestavy Limitu, o nějakém zajímavém sleevenote ani nemluvě. Universal má prostě v těchto luxusních vydáních rezervy a například od Supraphonu se v tomhle musí ještě hodně učit. 

 

Miro Žbirka

The Best Of (6 LP limited edition)

UNIVERSAL MUSIC POP

3:55:33

 

MILAN MENČÍK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE