Mladá pop-rocková kapela Vzhůru a níž křičí: „Nepřestávej!“

Po dvou letech od vydání své poslední studiové desky přichází jihlavská kapela Vzhůru a níž nyní s novým singlem pojmenovaným Nepřestávej. K singlu navíc kapela právě představila i nový videoklip.

Vzhůru a níž můžete znát jako pop-rockovou kapelu pocházející z Vysočiny, a i když tahle parta působí stále jako mladá kapela, za svoje působení zvládla předskakovat mnohem známějším jménům jako jsou třeba Chinaski, NoName, IneKafe nebo Poetika. Nyní se Vzhůru a níž pustili do zbrusu nového videoklipu, ve kterém se kromě záběrů na hrající kapelu odehrává také příběh o svobodné matce, která zpočátku čelí tíživé životní situaci. Nakonec se celý děj postupně obrátí o 180 stupňů a hlavní aktérka dosáhne svých vysněných cílů.

Vzhůru a níž spolupracovali na zpracování videoklipu s filmařem Rudolfem Vodou. Nahrávání singlu probíhalo ve Studiu Rápotice, kam se kapela již řadu let spokojeně vrací. Zpěvák kapely Martin Paul k tomu dodává: „V Rápoticích jsme nahrávali poprvé už v roce 2015 a od té doby jezdíme nahrávat jenom tam. Celkově jsme tam nahráli už asi 20 písniček. S Honzou Říhou (majitel studia a zpěvák kapely Zelenina – pozn. red.) jsme se za tu dobu hodně spřátelili a skvěle se nám s ním pracuje. Konkrétně u téhle písně jsme měli spoustu vlastních nápadů, co se týče mixu a s Honzou se nám podařilo vždy skvěle domluvit, jak do nahrávky naše nápady zapracujeme.“

Klip provázel také křest, který kapela uskutečnila v klubu Jazzmine ve Žďáře nad Sázavou. Zpěvák Martin Paul prozrazuje, co kapelu vedlo uspořádat křest právě tady: „Klub k nám byl neuvěřitelně vstřícný a dal nám možnost natočit do klipu tolik potřebné záběry z barového prostředí, takže hned poté jsme ani trochu neváhali, kde se křest uskuteční…“

Kapela navíc zdůrazňuje, jak velkou pomocí pro ně bylo zapojení přátel a fanoušků kapely do klipu: „Chtěl bych ještě jednou moc poděkovat všem, kteří se na klipu nějakým způsobem podíleli a nebáli se v našem videoklipu ukázat. Ať už to byli hlavní herci Lucka Mocharová, Dan Šotkovský a Jirka Nedělka, ale i ostatní zúčastnění, všichni převedli na téměř nulové filmové zkušenosti perfektní výkony absolutně nad naše očekávání.“ říká na závěr Martin Paul.

Odkaz na videoklip:

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<