Mňága a Ždorp otevře na Metronome Prague 2022 hlavní stage, na níž vystoupí Nick Cave

Celé dvě a půl hodiny nabité hudbou – tak bude vypadat červnové vystoupení zpěváka Nicka Cavea a jeho skupiny The Bad Seeds v rámci festivalu Metronome Prague 2022 na pražském Výstavišti. Nick Cave – jedna z největších osobností současné hudební scény, oslovující jak zaryté fanoušky alternativy, tak mainstreamové publikum, v Praze představí skladby známé z jeho předchozích alb i ze zatím posledního alba Ghosteen. Jako součást programového bloku organizátoři festivalu chystají také vystoupení zpěvačky Lenky Dusilové, která si pro festival připravila speciální set. Vstupenky, včetně jednodenních, jsou k prodeji na: www.metronome.cz.

Na Metronome Prague 2022, který se uskuteční od 23. do 25. června 2022 na pražském Výstavišti, zamíří Nick Cave se svou kapelou The Bad Seeds s mimořádnou hudební show, ta bude čítat více než dvě a půl hodiny, během nichž milovníci jeho hudby uslyší průřez autorovou hudbou od 90. let po současnost. Zazní skladby z legendárních alb, jakými jsou The Murder Ballads (1996), či Push the Sky Away (2013) nebo poslední album The Bad Seed Ghosteen (2019), které bylo jejich fanoušky svorně považováno za nejlepší album doposud.

„Velice mile nás překvapilo, že přímo ze strany managementu Nicka Cavea přišel požadavek na dvou a půl hodinové vystoupení v rámci červnového Metronome Prague, což rozhodně nebývá zvykem,“ říká producent David Gaydečka.

V rámci čtvrtečního hudebního programu festivalu, jehož vyvrcholením je zmiňované vystoupení australského zpěváka, skladatele, textaře a spisovatele Nicka Cavea a kapely The Bad Seeds, bude i koncert známých českých interpretů.

Tím prvním je zpěvačka Lenka Dusilová, držitelka hned několika prestižních hudebních ocenění Anděl, a jedna z nejvýraznějších současných zpěvaček. Na Výstavišti vystoupí se speciálním setem, jenž si pro festival připravila a jehož přesný program představí v průběhu následujících měsíců. Také ona patří k předním fanouškům Nicka Cavea. „Je pro mne velkou ctí účastnit se programu, v jehož rámci vystoupí právě Nick Cave. Je to jedna z nejzajímavějších hudebních ikon, která vyniká dobrodružnou tvorbou a dokáže vždy překvapit,“ říká Lenka Dusilová a dodává, že Cave je pro ni mimo jiné i symbolem velkého vypravěče, typu osobnosti, kterou můžeme po desetiletí sledovat a obdivovat.

Dalším hvězdným bodem čtvrtečního programu je pak vystoupení rockové kapely Mňága a Žďorp, která se na české hudební scéně aktivně pohybuje nepřetržitě od počátku 90.let 20.století. V rámci Metronome Prague 2022 kapela vystoupí s průřezem své hudební tvorby a zazní i známé skladby, které hudebníci nahráli během nouzového stavu v roce 2020.

Komentáře