Mocný (zvuk) Saxon se blíží

Saxon

Třetí video k nejnovější desce Saxon, která vychází dnes. “The Pilgrimage.” Prostřednictvím Silver Lining Music se k posluchačům dostává deska „Carpe Diem“.
“Pouť je úžasné slovo,” říká zpěvák Biff Byford. “Lidé absolvují poutě stále, nejen v historickém nebo náboženském smyslu, ale jde o to jít a navštívit buď místo, které cítíte, že je ve vašem životě výjimečné, nebo někoho, kdo ve vašem životě něco znamená. Můžete jít na pouť například za svým pradědečkem, který zemřel v první světové válce. Jsou to cesty velké váhy a důležitosti.”
“Carpe Diem”je produkováno Andym Sneapem (Judas Priest, Exodus, Accept) v Backstage Recording Studios v britském hrabství Derbyshire.
Sneap, který je sám kytarista a producent vysokého metalového renomé, tvoří pojistku, že “Carpe Diem” nepostrádá ani deka drsnosti a ostrosti. Jde o čistě metalové album. “Andy je samozřejmě velmi dobrý kytarista,” říká Biff, “ale není to bluesový kytarista jako naši kluci; je to spíše hráč moderního stylu. A to znamená, že kluci (Paul Quinn a Doug Scarratt) s ním rádi spolupracují. Andy vždycky tlačí na pilu, nenechá je s ničím uhnout. Musí to hrát na opravdovou, plnou rychlost. Umí skvělý zvuk a my chceme Gibson/Marshall zvuk z 80. let. Snažíme se zachovat ten britský metalový kytarový zvuk, který jsme vytvořili pro Saxon, a on je rozhodně dítětem 80. let.”
Nový videoklip “The Pilgrimage.”  zhlédnete zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

KK’s PRIEST Těžce kovový trucprojekt

Už nějakou dobu se fanoušci britských Judas Priest často v internetových diskusích přou o to, kdo jsou vlastně ti „opravdoví“ Judas Priest. Logika velí, že je to samozřejmě ta kapela, která už téměř padesát let pod tímto jménem brázdí pódia a zanedlouho vydá nové album Invincible Shield. Jenže z původní sestavy v ní zůstal jen málomluvný baskytarista Ian Hill. Ani…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Saxon | Carpe Diem

Saxon Carpe Diem SILVER LINING   44:21 HEAVY METAL Recenzuje: ROMAN NEWS ZAHRÁDKA Saxon patří mezi základní kameny nové vlny britského heavy metalu, ale nikdy nedosáhli věhlasu krajanů Judas Priest nebo Iron Maiden. Frontman kapely Biff Byford si na to nepřestává stěžovat. Dávno už však pochopil, že se na začátku Saxon nedrželi toho, co umí,…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE