Modest Mouse – Strangers to Ourselves

Modest Mouse se už od 90. let řadí k nejosobitějším americkým indie rockovým kapelám. Svou pověst oprášili s novinkou Strangers To Ourselves, první řadovou nahrávkou po osmi letech.

Kromě typických prvků, pro které washingtonskou formací milují tisíce fanoušků, na ní frontman Isaac Brock a spol. opět nabídli něco nového. V prvé řadě zní velmi různorodě a nepředvídatelně, kromě balad obsahuje taneční skladby i řadu hitů.

Nejlépe to ale Modest Mouse sedne právě v pomalejších momentech. Coyotes nebo Shit In Your Cut potvrzují onu skladatelskou osobitost a typicky neposedné vokály. První jmenovaná je navíc názorným příkladem, jak zvukomalebné a chytré texty umí Brock napsat.

Určitě nepřeslechnete pecku Lampshades on Fire, která se díky návykové melodii zařadí mezi kapelní hity. Přestože její popěvek z hlavy nedostanete hodně dlouho, nemůže se ale rovnat třeba se starším (a propracovanějším) megahitem Float On.

Album by zaručeně prospělo ubrat pár písní, příkladně Pistol (A. Cunanan, Miami, FL. 1996) – údajnou parodií zpěvačky Gwen Stefani, jinými slovy poměrně nesnesitelnou úchylárnu.

Na druhou stranu je fajn, že se do podobných experimentů formace stále pouští. Strangers to Ourselves je poměrně vydařený počin, obrovských zázraků se na něm ale nedočkáme.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE