Modrý Efekt & JOČR – Blue Effect – Nová syntéza – Nová syntéza 2

blue effect nová syntéza 2

Interpret: Modrý Efekt & JOČR

Album: Blue Effect – Nová syntéza – Nová syntéza 2

Vydavatelství: Supraphon

Žánr: jazz rock

Stopáž: 64:56 (CD 1), 64:13 (CD 2)

Autor recenze: Vladimír Motýlek Savec

Počet znaků:  1040  ( max 1200 )

 

Recenze:

Vydavatelství Supraphon pokračuje ve zpřístupňování archivů. Tentokrát připravilo obě od bývalého vydavatelství Panton „zděděné“ Nové syntézy v podobě dvojcédéčka. Samozřejmě jsou oba původní tituly doplněny bonusovými nahrávkami.

„Jednička“ je, jak pamětníkům známo, čistě instrumentální záležitostí. Takže skladbu navíc naplňují Variace na baletní hudbu Arama Chačaturjana Gajané. Tuto v podstatě několikavětou skladbu ovšem nahrál pouze Jazzový orchestr Československého rozhlasu a kytarista Radim Hladík. Co poněkud překvapí, je nečekaný fade out v průběhu osmnácté minuty skladby.

„Dvojka“ obsahuje zpívané písně. Vedle původních čtyř jsou přidány tři věci z alba Modrý Efekt & Radim Hladík. Byly nahrány ve stejné době, ale pouze kapelou a s hosty Jiřím Stivínem a Martinem Kratochvílem. A jsou to opět orchestrálky. Pokud by se vám Boty zdály být jinou verzí skladby Je třeba obout boty a pak dlouho jít, pak je to pravda.

A nemusím ani dodávat, že nahrávky po digitalizaci pěkně prokoukly. Zkoušel jsem a užil si.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE