Mogwai – As the Love Continues

mogwai as the love continues

Skotští Mogwai se v hudebním světě pohybují už více než dvacet pět let. A to zejména ve sférách rozsáhlejších instrumentálních post-rockových kompozic. Nová nahrávka je jejich desátým studiovým albem. Vlastní vznik desky ale rozhodně nebyl takový jako obvykle. 

Původní myšlenka nahrávat ve studiích v New Yorku vzala ze známých celosvětových příčin za své a producent Dave Fridmann se tak účastnil nahrávání s využitím dostupných technologií pouze na dálku. Obdobně přispěli svým dílem i hosté. Mogwai byli k „distančnímu“ způsobu nahrávání zprvu skeptičtí, ale nutno dodat, že na výsledku se tyto mimořádné okolnosti negativně nepodepsaly. 

Jedenáct kompozic znovu potvrzuje schopnost skupiny pracovat s atmosférou, obrazotvorností a emocionálním nábojem hudby. S tím, jak skladby vygradovat, jak účelně využít klidnějších „ambientnějších“ pasáží, hypnotického opakování motivů i ostřejších útoků zvukových stěn. Posluchači se dočkají i určitého překvapení. Tím je zpívaná píseň Ritchie Sacramento, kde se vyzněním Mogwai blíží soundu britských shoegazeových kapel. Ať už jsou jednotlivé úseky kompozic jakkoli zasněné, vznášející se kdesi v mlžném oparu či nekonečném vesmírném prostoru, nebo naopak tak blízko, že si na jejich mohutný zvuk můžete téměř sáhnout, vždy v nich je cítit puls neutuchající životní energie. Za všechny lze jmenovat třeba výtečně vystavěnou Drive the Nail, singlovou Dry Fantasy nebo nejkratší skladbu desky Ceiling Granny. Ani tímto albem si Mogwai nastavenou laťku rozhodně nesnížili. 

 

Interpret: Mogwai

Album: As the Love Continues

Vydavatelství: Rock Action Records 

Žánr: post-rock

Stopáž: 61:24

Autor recenze: Milan Slezák

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE