MYDY překvapují novinkou „deafening silence“

mydyy

K razantním změnám v kapele MYDY došlo s vydáním alba NUMBERS a změnou názvu (dříve Mydy Rabycad). S uvedením záznamu z velkolepého křtu ve Foru Karlín udělala skupina další výraznou tečku ve své kariéře. Nyní jsou MYDY zpět v nových kabátech a se singlem „deafening silence“se pouští do experimentálnějších vod. Poslední rok kapelou silně rezonoval a MYDY hledali svou současnou přirozenost. V novém složení je skupina spontánnější a autentičtější.

V singlu „deafening silence“ MYDY experimentují, a to nejen se zvukem, ale také s procesem tvorby. Volnost hudebního projevu a tvorby kontrastovala s atmosférou lockdownu a dobou karantén. Novinka je pomalejší a emocionálnější a MYDY tak ukazují další barvu ze své rozmanité hudební palety.

„Skladba se sice zrodila z depresí v dobách prvního lockdownu, její výslednou formu ale vnímáme velmi pozitivně. Je to takovej náš osvobozující kousek. Říkám to pořád, ono všechno zlé je pro něco dobré. A tuhle message bychom rádi předali i posluchačům,“ komentuje novinku zpěvačka Žofie. Producent a bubeník Nèro dodává: „Singl ,deafening silence´je první song z MYDY diskografie, na kterém jsme, krom masteringu, pracovali jen my z kapely, a to bez jakýchkoliv deadlinů. Díky tomu píseň vnímáme jako velmi uvolněnou, přímočarou a nenucenou. Po dlouhé době jsme se zase na sebe vzájemně napojili a proces tvorby nám ukázal, jak skvěle se nám pracuje v nové sestavě.”

Vizuální podoba singlu, která je postavená na artworku, vznikla ve spolupráci s Martym Svobodou z NAPA Records. „Voda znázorňuje všechny ty trable, kterýma jsme se tak nějak snažili proplout. Pohodička ve vaně, která provází celkovou prezentaci spojenou s písní, je naopak takovým ztvárněním pozitivity, kterou jsme v tom všem nakonec našli. Důkaz, že i v takových časech opravdu lze najít rovnováhu,“ popisuje vizuál Žofie.

Aktuálně kapela pracuje na své páté desce, jejíž vydání plánuje na příští rok. Do té doby bude pokračovat cestou singlů. MYDY se chystají oprášit také svoji koncertní show v rámci letních festivalů. Vystoupí například 9. 7. 2021 na letní scéně Lucerna Music Baru v Ledárnách Braník nebo 2. 7. 2021 v rámci akce Jižní Block v Českých Budějovicích. Aktuální seznam koncertů uvádí na svém webu a sociálních sítích. MYDY cesta však míří i na zahraniční podia, která bude opět dobývat.

Singl Deafening silence:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE