MYDY přichází se singlem Let me be, kterým volají po svobodě

MYDY svým fanouškům posílají další singl a videoklip. Tentokrát reagují na témata, jež hýbou v posledních měsících a letech celým světem a volají po svobodě. Singl vznikal ve spolupráci s producentem a instrumentalistou Matějem Belkem. Hříšným videoklipem zvou do ráje, džungle, ale i jiných dimenzí. Novinku je možné najít na všech streamovacích platformách od 17. června 2022. Kapela zároveň oznamuje vydání nového alba a jeho křest, který se uskuteční v domovském klubu Lucerna Music Bar 21. listopadu 2022.

Text písně vznikl už před několika lety, ale nyní nabyl na aktuálnosti a skupina ho v novém kabátu vzkřísila. Je o svobodě – svobodě rozhodovat se o svém těle, životě, svobodě nebýt souzen za odliš-nost, žít v míru. A představuje pomyslný prostředníček všem, kteří mají touhu rozhodovat o osudech druhých a zároveň povzbuzením těm, kteří chtějí žít svůj život v pokoji.

„Hrozně mě zamrzelo, když jsem si u některých svých přátel všimla, že se stále bojí a omezují pro ná-zor druhých. Až mě to trochu rozhořčilo, ale pak jsem si bohužel uvědomila, jak je to ode mě pokry-tecké, protože i já sem tam ještě stále měla takové momenty. Což mě popravdě rozhořčilo ještě víc. Napsala jsem nám všem tahle slova, abychom za tím mohli udělat tlustou čáru. Pro mě osobně velmi terapeutický moment a neskutečná úleva, až mě to vždycky trochu dojme, když doposlouchávám po-slední refrén, komentuje zpěvačka Žofie.

„Píseň Let Me Be má výraznou náladu, o vizuál džungle si zkrátka řekla. Hlavními protagonisty jsou proto zvířata – čisté duše bez předsudků. Video začíná v ráji, kde Žofie, coby Eva, objeví poslední ja-blko na zmírajícím stromě. Touha po poznání neobjeveného, hříchy, ale i dělání chyb jsou lidské vlast-nosti, které jsou zároveň základním předpokladem pro to, abychom se posouvali dál. Stejně tak se Žofie v klipu kousnutím do jablka posune do jiné dimenze, kde spolu všechny bytosti existují v symbi-óze. Nakonec se Žofie nechá zlákat, sama se stane zvířetem a v lásce se spojí s ostatními,“ popisuje děj klávesista Mikuláš Pejcha (YKIM Productions), který se ujal režie i kamery.

Natáčení videoklipu probíhalo v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a v okolí Prahy. Byly použity i záběry ze 360° kamery, při kterých se kapela snímala sama, a výsledné záběry byly komponovány v postprodukci.

Aktuálně kapela pracuje na své páté desce, která vyjde 4. listopadu 2022. Křest proběhne v Lucerna Music baru v Praze 21. listopadu 2022 a 23. listopadu 2022 v klubu Fléda v Brně. Vstupenky jsou již v prodeji v síti GoOut.cz. Na jaře 2023 pak MYDY vyrazí na klubové tour.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<