MYDY přichází se singlem Let me be, kterým volají po svobodě

mydy

MYDY svým fanouškům posílají další singl a videoklip. Tentokrát reagují na témata, jež hýbou v posledních měsících a letech celým světem a volají po svobodě. Singl vznikal ve spolupráci s producentem a instrumentalistou Matějem Belkem. Hříšným videoklipem zvou do ráje, džungle, ale i jiných dimenzí. Novinku je možné najít na všech streamovacích platformách od 17. června 2022. Kapela zároveň oznamuje vydání nového alba a jeho křest, který se uskuteční v domovském klubu Lucerna Music Bar 21. listopadu 2022.

Text písně vznikl už před několika lety, ale nyní nabyl na aktuálnosti a skupina ho v novém kabátu vzkřísila. Je o svobodě – svobodě rozhodovat se o svém těle, životě, svobodě nebýt souzen za odliš-nost, žít v míru. A představuje pomyslný prostředníček všem, kteří mají touhu rozhodovat o osudech druhých a zároveň povzbuzením těm, kteří chtějí žít svůj život v pokoji.

„Hrozně mě zamrzelo, když jsem si u některých svých přátel všimla, že se stále bojí a omezují pro ná-zor druhých. Až mě to trochu rozhořčilo, ale pak jsem si bohužel uvědomila, jak je to ode mě pokry-tecké, protože i já sem tam ještě stále měla takové momenty. Což mě popravdě rozhořčilo ještě víc. Napsala jsem nám všem tahle slova, abychom za tím mohli udělat tlustou čáru. Pro mě osobně velmi terapeutický moment a neskutečná úleva, až mě to vždycky trochu dojme, když doposlouchávám po-slední refrén, komentuje zpěvačka Žofie.

„Píseň Let Me Be má výraznou náladu, o vizuál džungle si zkrátka řekla. Hlavními protagonisty jsou proto zvířata – čisté duše bez předsudků. Video začíná v ráji, kde Žofie, coby Eva, objeví poslední ja-blko na zmírajícím stromě. Touha po poznání neobjeveného, hříchy, ale i dělání chyb jsou lidské vlast-nosti, které jsou zároveň základním předpokladem pro to, abychom se posouvali dál. Stejně tak se Žofie v klipu kousnutím do jablka posune do jiné dimenze, kde spolu všechny bytosti existují v symbi-óze. Nakonec se Žofie nechá zlákat, sama se stane zvířetem a v lásce se spojí s ostatními,“ popisuje děj klávesista Mikuláš Pejcha (YKIM Productions), který se ujal režie i kamery.

Natáčení videoklipu probíhalo v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a v okolí Prahy. Byly použity i záběry ze 360° kamery, při kterých se kapela snímala sama, a výsledné záběry byly komponovány v postprodukci.

Aktuálně kapela pracuje na své páté desce, která vyjde 4. listopadu 2022. Křest proběhne v Lucerna Music baru v Praze 21. listopadu 2022 a 23. listopadu 2022 v klubu Fléda v Brně. Vstupenky jsou již v prodeji v síti GoOut.cz. Na jaře 2023 pak MYDY vyrazí na klubové tour.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE