Na podzim zamíří do našich končin americká funková diva Nik West

Dva koncerty u nás zařadila do svého podzimního turné americká baskytaristka, zpěvačka, skladatelka a producentka Nik West, jeden z největších talentů současné funkové scény. Se svou kapelou vystoupí 31. října v brněnském SONO Centru a o den později, 1. listopadu, ji budou moci vidět naživo návštěvníci plzeňské Měšťanské besedy.
Publikum se na koncertech může dočkat nejen skladeb z její tvorby, ale i specifických coververzí interpretů, o nichž Nik sama tvrdí, že patří do řad jejích oblíbenců (Tina Turner, Prince, Michael Jackson, Bootsy Collins, The Beatles, ale třeba i AC/DC).
Nik pochází z muzikantské rodiny z Phoenixu v Arizoně, kde se pod dohledem svého otce od třinácti let učila původně hře na kytaru. Až na střední škole propadla kouzlu čtyř strun a definitivně zakotvila u baskytary po poslechu písně Michaela Jacksona Wanna Be Startin’ Somethin’. Za svou hudební kariéru už stihla spolupracovat mj. s Princem, Davem Stewartem (Eurythmics, Super Heavy), Marcusem Millerem nebo třeba Stevenem Tylerem (Aerosmith). Její hráčské schopnosti přitahují také pozornost světových hudebních značek jako Warwick, Roland nebo Fender. Koneckonců, tváří firmy Fender se stala pro řadu baskytar nazvaných Dimension Bass, na jejichž vývoji se podílela a s nimiž výrobce přišel na trh v roce 2013.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xaYWPPtvzb4[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE