Na výlet do rockové historie s The Pretty Things

Již v úterý 19. září se na scéně pražského klubu Rock Café představí anglická kapela The Pretty Things.
Kdo je viděl na letošním Metronome Festivalu, dobře ví, oč tu běží. Kapela se dala dohromady v Londýně v roce 1963. Její zakladatel kytarista a baskytarista Dick Taylor krátce před tím spřádal společné hudební plány s pány Mickem Jaggerem a Keithem Richardsem v prvopočátcích The Rolling Stones, ale v listopadu 1962 soubor opustil, aby se mohl věnovat studiu na Sidcup Art College (a následně ho u baskytary vystřídal Bill Wyman). Posléze pak Taylor založil kapelu vlastní a tou byli právě The Pretty Things.
Skupina bývá nejčastěji zmiňována v souvislosti se svým albem z roku 1968 S. F. Sorrow, jež je považováno za jedno z vůbec prvních koncepčních alb v historii spadajících do šuplíku nadepsaného termínem rocková opera.
Jak zní jejich hudba v současné době předvedou českému publiku znovu již za pár dní. Spolu s nimi vystoupí v Rock Café německá kapela Ramrods.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JRMEpw0rRiQ[/youtube]

Související články

Rock&Pop 06/06

No Name, Adam Green, Dirty Pretty Things, Paul Simon, Graham Coxon, Springsteen, Serge Gainsbourg, E!E, Killing Joke, Bob Marley, Mewa, Mandrage Titulka: Gun N´Roses Články: No Name, Adam Green, Dirty Pretty Things, Paul Simon, Graham Coxon, Springsteen, Serge Gainsbourg, E!E, Killing Joke, Bob Marley, Mewa, Mandrage Rozhovory: Scott Stapp, Buty, Ian Gillan, Therapy?, Prohrála v…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box