Nanosféra – Pohledno

VLASTNÍ NÁKLAD   30:12   ROCK ELECTRONICA

Kvintet Nanosféra se na svém novém koncepčním albu rozhodl vyprávět příběh naivního děvčete z jakéhosi Zapadákova, které se rozhodlo užít si jeden den svého života v místě radovánek, velkoměstě zvaném Pohledno. Že to dobře nedopadne, je nabíledni, ale za nezapomenutelnou zkušenost jí to asi stálo. Také je to návod na způsob, jak dospět. Story se posouvá nejen s písničkami, ale i díky „spojivkám“ namluveným Alexejem Pyškem.

Skladeb je na desce šest. Zvukově je to povedená nahrávka. Je tam všechno, občas i samohrajka bziká do beglajtu stylově elektronicky. Jen u poslední skladby mi ale tyhle pasáže připadají studené. Mix prostě dopadl tak, že ať se živí muzikanti snaží sebevíc, electro je přemázne. U ostatních písniček tenhle pocit nemám, obzvlášť, když si jedno kolo poslechu dám bez mluvení. To už pak je slušná jízda!

Ještě poznámku ke zpěvu Žanet: po prvních slovech jsem slyšel dospělejší Vanessu Paradis. Ten dojem mě záhy pustil, přesto jsem měl pocit, že zpívá tak sedmnáctileté děvče. K vyprávěnému příběhu takový hlas ale pasuje.

VLADIMÍR MOTÝLEK SAVEC

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE