Nergard potřetí

Nergard 3

Norští Nergard letos vydali třetí album. A to i přesto, že jde o jejich čtvrtou dlouhohrající desku. Svou první Memorial For A Wish z roku 2013 totiž znovu vyslali do světa nově smíchánu o pět let později. Další řadovky jsou A Bit Closer To Heaven (2015)  a letos Eternal White.

Pojďme si desky kapely, za níž stojí její jmenovec Andreas Nergård, trochu proklepnout metalovou ladičkou.

Memorial For A Wish je koncepční album odehrávající se v irském Dublinu roku 1890. Muž jménem Peter O’Donnell je uvězněn za zločin, který nespáchal. Album se může pochlubit zpěváky jako Ralf Scheepers (Primal Fear, Gamma Ray) nebo Göran Edman (Yngwie Malmsteen).

A Bit Closer To Heaven se liší od debutu, který sestával z dlouhých epických skladeb. NA druhou desku chtěl Andreas Nergård napsat kratší písně. Povedlo se mu na této cestě přepsat album nejméně čtyřikrát a zahodit téměř dvě hodiny hudby. Sestava alba se však ve finále mohla pochlubit zpěváky jako Elize Ryd (Amaranthe), Nils K. Rue (Pagan’s Mind), Ralf Scheepers (Primal Fear, Gamma Ray) nebo Michael Eriksen (Circus Maximus). Hudební styl je tu měkčí než tomu bylo v případě debutu a Andreas Nergård říká, že chtěl namíchat své oblíbené žánry; pop, rock i metal.

A konečně je tu letošní album Eternal White. Vyšlo u německého vydavatelství Pride & Joy Music a Andreas Nergård se na něm vzdálil od hvězdného konceptu směrem ke stabilní sestavě s pouze jedním hostujícím zpěvákem na albu. Je jím Tim “Ripper” Owens. Eternal White je opět koncepčním albem věnovaným událostem roku 1719, kdy 3 000 švédských a finských vojáků umrzlo při ústupu z neúspěšné invaze do Norska.

Nové album si můžete poslechnout zde:

 

 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE