Noční expres s kapelou Nebe a Evou Burešovou

buresova

Skupina Nebe vydává další duet, tentokrát vsadila na zpěvačku Evu Burešovou. Singl, který pojednává o tom, že to nejdůležitější necháváme doma pokaždé, co za sebou zavřeme dveře, vznikl ve spolupráci s britskou skladatelkou Chelcee Grimes a producentem Lukášem Chromkem v rámci songwriting campu. Vychází u RedHead Records 8. září a je dostupný na všech streamovacích platformách.

Videoklip Noční expres:

Píseň si kapela Nebe ponechala chvíli v šuplíku, ale přišel správný čas vytáhnout ji a zároveň také přijmout nabídku Evy Burešové, která si se skupinou chtěla českou písničku zazpívat, protože již od začátku byla koncipována jako duet. „Na skladbě jsme pracovali s přestávkami několik let, protože nesla prvky pro nás ne zcela jednoduchého anglického frázování, takže jsme nosili průběžně různé návrhy textů, ale až letos jsme si řekli, že tenhle je ten správný,“ komentuje Petr Harazin, zpěvák formace. „Spolupráce s autorkou písní pro světové interprety v čele s Dua Lipou, Kylie Minogue či Tomem Walkerem pro nás byla velmi inspirativní,“ dodává s nadšením kytarista Štěpán Petrů.

Slovní spojení “nočním vlakem do bůhvíkam” přímo vybídl k natočení videoklipu ve vlaku. „Oslovili jsme České Dráhy a ty nám poskytli možnost natáčet v několika vozech zaparkovaných ve vysočanském depu. Ve vlaku se stane ledasco, můžeš celou cestu prospat, probudit se o pár zastávek dál nebo narazit na zvláštní spolucestující. A tuhle myšlenku jsme se snažili promítnout do videoklipu,“ popisuje Petr.

Skupina Nebe pochází z Havířova, proto je pro ni cestování po železnici nejen oblíbený, ale i velice častý způsob dopravy. Klip tedy vychází z vlastních cestovních zážitků. Režii obstaral Ondřej Koneš, kamery se ujal Martin Švec, který se podílel již na předchozích klipech.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE