Nový dvojsingl avizuje album punk-šansonů Daniely Litvákové-Čelkové

sanson

Zpěvačka, skladatelka a textařka Daniela Litváková-Čelková známá z kultovních kapel Panika a Hudba Praha vydává dvjosingl s písněmi Dálka a Polož si, který předznamenává její sólové album Poslední objednávky. Dvojsingl i celé album jsou výsledkem její spolupráce se všestranným bubeníkem a muzikantem Štěpánem Smetáčkem, který prošel mnoha zásadními rockovými formacemi a nyní působí ve skupinách Wanastowi Vjecy, Krausberry a NTS Trio.

„Našim písničkám říkáme punk-šansony. Nečekejte ale punkovou tvorbu. Spíš než hudební žánr je pro nás punk symbolem hudební i životní volnosti a trefným označením pro vztahy, ať už partnerské nebo mezi přáteli, o kterých je většina textů,“ říká Daniela Litváková-Čelková. Dynamická rocková píseň s hypnotickým tanečním rozjezdem Dálka a melancholický bluesový šanson Polož si vychází jako dvojsingl 26. května na Spotify a dalších hudebních streamovacích platformách. Album Poslední objednávky vyjde na podzim tohoto roku, obojí u labelu cernykafe. Novinky k připravovanému albu je možné sledovat na www.facebook.com/punksanson.

Daniela Litváková-Čelková a Štěpán Smetáček se potkali v kapele Panika, která hrála až do covidu. „Během pandemie jsme spolu natočili jednu věc a pak mi Štěpán navrhnul, že uděláme i další písničky, a já s radostí přijala. Nemohli jsme se potkat líp. Oba jsme jinde, ale přece se potkáváme. Když se mění v realitu něco, co si nosíte v hlavě, je skvělý, že u toho můžete být právě se Štěpánem,“ vysvětluje Daniela Litváková-Čelková, jak funguje chemie mezi oběma hudebníky. Štěpán Smetáček, který je i autorem aranží, produkce a mixu nahrávek, však není jediný muzikant, kterého ke své sólové tvorbě přizvala. Na obou singlech hostuje zpěvačka a herečka Anna Mercedes Čtvrtníčková, v písničce Dálka hraje na baskytaru Petr Skala a akustickou kytaru ve skladbě Polož si nahrál Artur Gallen. „Každá písnička je jiná. Tím, co je spojuje, jsou témata mých textů, naší hudby a Štěpánův rukopis,“ charakterizuje Daniela Litváková-Čelková singly, na které na podzim naváže album Poslední objednávky. „Dálka je dynamická rocková skladba s hypnotickým tanečním rozjezdem, za který by se nemuseli stydět třeba ani takoví LSD Soundsystem, Polož si je přesně ten melancholický šanson a vlastně i lehce bluesový song, kde zpěv, kolorovaný citlivě rozvibrovanými hammondkami funguje v dokonalé souhře s kytarovými vyhrávkami,“ dodává Moimir Papalescu, který stojí za masteringem celého alba.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE