Nový single kapely Časovač čeří vody pražské alt popové scény

Casovac promo

Emoční vzdálenost, nepochopení a odcizení – těmto tématům se věnuje nový singl kapely Časovač, který vyšel v pátek 29. března. Výsledkem usilovné práce je moderní a bohatý zvuk zasazený v netradičním třídobém rytmu a lyrický text. Vypuštění songu do světa oslaví kapela na release party 5.4. v Letenské vodárenské věži.

Videoklip Vzdálená zem:

Časovač ve své nejnovější písni nabízí českému posluchači spojení emocionálního textu s razantním a dynamickým zvukem. „Vzdálená zem původně vznikla jako taková moje akustická zpověď o strastech spojených se vztahem na dálku. Postupně jsme ji pak společně upravovali až do té aktuální podoby”, říká o novém singlu frontman Tonda Švarc. „Velkou zásluhu na výsledku má Augustine Dunn (frontman kapely The Silver Spoons, pozn. red.), který se ujal produkce a pomohl nám najít zvuk, kterým se chceme prezentovat” , dodává.

Na energii, kterou posluchači znají z prvního singlu V Hlavě mý, Časovač rozhodně neubral, zachoval také jasně čitelnou strukturu a hudební formu. Obsah a celkový feel je ovšem lyričtější, emočně hlubší, zaměřený více na jednotlivce a jeho zážitek než na obecně známý jev. Původně plánovala kapela vydat song už v loňském roce. Nakonec se ale rozhodla opustit již nahranou verzi a vtisknout písničce nový, svěží ráz. Na otázku, proč se vzdala původní nahrávky, ve své době navíc již téměř připravené k vydání, má skupina jasnou odpověď: „Pochopili jsme, že z daného materiálu dokážeme vytvořit osobitější a odvážnější dílo, než jaké bylo původně. Vydat ho tedy v jakékoli méně ambiciózní podobě by byla velká škoda.” Novou píseň doprovází klip režírovaný vizuální umělkyní Valerií Kulas.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

THE SILVER SPOONS Stavíme na lásce k hudbě

The Silver Spoons jsou česká anglicky zpívající kapela, která na konci roku 2018 vydala písničku He’s Got My Money Now, v jejímž klipu ztvárnil hlavní roli Richard Genzer. V letošním roce vyslala na trh album Come and Get It a chystá se na jarní turné. O tom, jak se dostala k nahrávání v Los Angeles, o desce i turné jsme si povídali se…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE