O5 a Radeček se spojili se zpěvačkou Elly

06(1)

Kapela O5 a Radeček představuje první ochutnávku z očekávané desky, která vyjde letos v září. Nový singl „I tak to za to stojí“ vznikal, stejně jako celé album, v legendárním studiu Hansa Berlín pod taktovkou novozélandského producenta Grega Havera. Rockový kvintet z jesenických hor na vzniku písně spolupracoval s talentovanou zpěvačkou Elly.

O5 a Radeček ft. Elly – I tak to za to stojí:

„Pro duet jsme hledali někoho s výrazným, neotřelým hlasem. Hledali jsme zpěvačku, která ještě není tolik známá, a tedy zaškatulkovaná a tvoří zajímavou hudbu. Když jsme objevili Elly, věděli jsme, že je to ta správná volba. Jsme rádi, že do toho šla a píseň s námi nazpívala,“ uvedl zpěvák Tomáš Polák. Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, je nejen zpěvačkou, ale také skladatelkou, která se se svou osobitou autorskou tvorbou prosadila v éteru největších českých rádií, jako jsou Evropa 2, Radiožurnál nebo Fajn Radio.

Nová píseň se už dočkala i vizuálního zpracování v podobě minimalistického artového videa, které vytvořil tým režiséra Richard Stieblera. „Poslední dobou jsme točili spíše velké výpravné klipy, ale pro singl I tak to za to stojí jsme chtěli video, které bude jednoduché, křehké. S výsledkem jsme moc spokojení a podle prvních reakcí se líbí i fanouškům, což je pro nás nejdůležitější,“ dodal Polák.

Kapela O5 a Radeček v posledním roce slaví jeden úspěch za druhým. Píseň Hory se stala jejím už čtvrtým singlem v řadě, který stanul na vrcholu oficiálního žebříčku hranosti IFPI. Za píseň Hory skupina obdržela Českého slavíka a hymna všech horalů se ocitla rovněž v širší nominaci na Cenu Anděl v kategorii Skladba roku. Aktuálně je kapela na koncertní šňůře Hory Tour, kdy ji čekají ještě čtyři zastávky, včetně pražského koncertu v klubu Roxy. Ten se uskuteční v úterý 12. března 2024. Lístky jsou stále v prodeji v síti TicketLive.

HORY TOUR pokračuje:

08.03.2024 Liberec 19:00

09.03.2024 Jihlava 19:00

12.03.2024 Praha 19:00

23.03.2024 Frenštát pod Radhoštěm 19:00

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE