Oficiální premiéra videoklipu kapely The Dokk

Pražská indie-folková kapela The DOKK pokřtí 16.3.2017 ve Slušným kanálu na pražském Žižkově svůj nový videoklip k písni Pánové z Vinohrad. Čtenáři Rock & Pop však mohou Pány z Vinohrad shlédnout v exkluzivně předpremiéře již nyní. Jedná se o druhý videoklip v rámci jejich alba HOT DOKK vydaného v prosinci loňského roku, jež byl vyroben v režii Etienna Schöbela ze společnosti VITES. „Základní myšlenkou je satirická představa Pražáka, kterého vytáhnete za hranice jeho města, a ten je pak dokonale ztracen, jako by byl na konci světa.“ Shrnuje kytarista kapely Tomáš Matějičný, jemuž v kapele neřekne nikdo jinak než Matič. „Proto jsme se rozhodli natáčet poblíž úhelné pánve, abychom celému klipu dodali punc apokalypsy.“ dodává. „Inspirací nám byli naši dva kamarádi, kteří jakožto hrdí Vinohradští rodáci zapustili svoje kořeny ve Strašnicích a na Palmovce, teda ve čtvrtích ne tolik prestižních, což jim velmi rádi připomínáme vždy, když o sobě mluví jako o pánech z Vinohrad.“ dodává Karel Fořt, hlavní zpěvák a basista kapely. „Pro mě nejoblíbenějším momentem je fotka u stánku s párky v rohlíku z Náměstí míru symbolizujícím srdce Vinohrad, která provází celým příběhem.“ Uzavírá Ondra Kačer, hrající v kapele na cajón a perkuse.
The DOKK je pražsko-moravské hudební trio brázdící od roku 2014 vody českých klubů. Dokkáči hrají vlastní autorskou tvorbu žánrově nejlépe se hodící k indie folku. Se svými humorně laděnými písněmi dokáží navodit nezapomenutelnou atmosféru, jež nenechá klidným jediného posluchače či nedejbože diváka. Kapela vystupuje v nestandardním složení akustické baskytary (Karel Fořt) a kytary (Tomáš Matějičný), doplněné cajonem a řadou rytmických perkusivních nástrojů (Ondřej Kačer).
V roce 2017 zahájí The DOKK čtvrtý rok své existence. Ten loňský byl pro kapelu jednoznačně zlomový, jelikož dne 19.12.2016 pokřtili v pražském klubu Café v Lese své debutové album HOT DOKK. Tímto koncertem také završili své turné po českých klubech a festivalech čítající 14 koncertů. V roce 2016 bylo možné vidět The DOKK například na třebíčském festivalu Zámostí, kdy na hlavní stage vystupovali vedle Tata Bojs a Mňágy a Ždorp či na karlovarském Povaleči, kde předskakovali kapele Vltava či Hentai Corporation. Na podzim pak The DOKK zavítali do Café Slávie v Českých Budějovicích, AC klubu v Hradci Králové či do brněnského Desertu.
Křest videoklipu proběhne 16.3.2017 v Restaurant music baru Slušnej kanál na pražském Žižkově (Ondříčkova 503/29 Praha 3). Začátek koncertu je plánován přesně na 20:00, přičemž v tuto dobu bude na stejnojmenném televizním kanálu v premiéře přehrán i daný videoklip.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YrN6638QEpk[/youtube]

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<