Oh Wonder – No One Else Can Wear Your Crown

oh wonder no one else can wear your crown

Interpret: Oh Wonder

Album: No One Else Can Wear Your Crown

Vydavatelství: Universal Music

Žánr: indie pop

Stopáž: 30:41

Autor recenze: Milan Slezák

 

Recenze: 

S další dávkou svého jemného, na poslech křehkého pojetí indie electro popu přišlo londýnské duo Oh Wonder. Anthony West a Josephine Vander Gucht se v podstatě snaží svůj již dříve vcelku jasně definovaný styl rozvíjet. Je to pochopitelné, ale i dvousečné. S ohledem na to, že už se jedná o jejich třetí řadové album, začíná vyvstávat místy trochu problém. Nemůžete se držet ortodoxně stále stejného schématu, abyste se nestali svou vlastní kopií. A s případnými změnami je zase třeba nakládat citlivě. 

Muzika založená na zpravidla ve volnějším tempu plynoucích melodiích, ne příliš košatých aranžích, sázející na působivý, stylově vedený vokální projev balancovala prakticky již na minulé nahrávce někdy na hraně kýče nebo uhlazeně plynoucí podkresové hudby v pozadí. Ano, svým způsobem to skladbám dodává jistý půvab a napětí. Na druhé straně se může stát, že to celé začne sklouzávat na tu nesprávnou stranu. Do podoby vypulírovaného designového vybavení bytu, dotaženého do nejmenšího architektonického detailu, kde se bojíte jakéhokoli kusu nábytku dotknout, aby se s ním náhodou něco nestalo. 

Oh Wonder potřebují pro své písně silnou chytlavou melodii. Minimálně takovou, jakou disponuje singl Happy nebo aspoň I Wish I Never Met You. Případně vymyslet nějaký novější detail. Například takový, jakým může být příjemně najazzlá nálada v How It Goes. Nová deska však nemá místy daleko spíše jen k nerušící hudební kulise. Nezbývá než být zvědaví na další vývoj.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE