Opus o černé díře znovu ožívá

Acid Express live Romana Kovacs

Acid Row a Madhouse Express, výrazné stálice domácí alternativní scény a špičky ve svých oborech psychedelie, potažmo stoner rocku, dávají vzpomenout na velmi úspěšnou kolaboraci, která se prohnala éterem na začátku roku 2023. Společná nahrávka Event Horizon si získala přízeň nejen v táborech fanoušků obou kapel, ale dokonce v lednu přilákala téměř plnou pražskou MeetFactory. Projekt se nyní opět probouzí k životu záznamem zmíněného koncertu i klubovým comebackem. Obě kapely lákají na další divokou show, která se slavnostně uskuteční na Silvestra 31. prosince v pražském Rock Café.

Výjimečné přátelství přerostlo hranice akcí, na kterých se v průběhu let Acid Row a Madhouse Express potkali. To dalo nakonec vzniknout jedinečnému projektu, kterých se u nás mnoho nevidí. Projektu s pracovním názvem Acid Express, v jehož rámci se obě party muzikantů potkali v nahrávacím studiu i na pódiu. Jejich prostřednictvím vznikla mnohotvárná fúze psychedelie, space rocku, krautrocku, stoner rocku a doom metalu v několika částech i tempech. Tentokrát dávají o projektu znovu vědět vydáním záznamu zmíněného koncertu, na který podobně jako po vydání nahrávky navážou společnou live show.

Záznam pořídilo hned několik kamer, včetně hlavní, která byla umístěná na pohyblivém jeřábu. Použito bylo také několik odložených záběrů natočených dronem, nebo ze společného zkoušení. K vidění je tak i zajímavý kontrast mezi pódiovou prezentací a hraním „nanečisto“. Režii a úpravu obrazových materiálů měl na starost Jakub Hrabánek. Záznam zvuku a mix Amák Golden. Jak celý počin dopadl, se můžete přesvědčit ve videu.

Obě kapely vydáním „živáku“ zvou také na silvestrovský večer v Rock Café, kde odehrají své sety a nakonec se symbolicky před půlnocí znovu sejdou na pódiu, aby teprve podruhé společný singl zahráli naživo. Setkání partiček navíc slibuje bujarý dekadentní večírek, hodný oslavám příchodu nového roku. Novoroční párty bude pokračovat pod taktovkou Tony Rocky Horror Vinyl Show a dalších DJ’s. Vstupenky na akci lze pořídit v předprodeji sítě goout.net, nebo na místě.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE