Oslabení Slipknot

Slipknot

Koncertní tour SLIPKNOT’s APOCALYPTIC THUNDER bude na svém evropském turné o něco méně hromově ohlušující. Zakládající člen, perkusionista Shawn „Clown“ Crahan oznámil, že se k nim nepřipojí. Místo toho zůstává doma, aby se postaral o nemocnou manželku. „Chci všem sdělit, že jsem doma a podpořím svou ženu v některých zdravotních procedurách, a jakmile to bude možné, vrátím se na cestu,“ napsal ve středu na Instagramu. A dodal „Už jsme si tím prošli a jako vždy si vážíme lásky a podpory. Brzy se všichni uvidíme.” Kapela zahájila výpravu na podporu loňského alba The End, So Far (což je jedno z nejlepších metalových alb podle časopisu Rolling Stone za rok 2022) tentop týden. Podstatou problémů hudebníkovy manželky je v tuto chvíli kulminující boj s Crohnovou chorobou. „Zdraví je to nejdůležitější, co na této planetě máte, chcete-li mít úspěšný život,“ řekl muzikant v roce 2005 v rozhovoru pro Des Moines Register. V té době též řekl: “Právě teď to bylo rozhodně nejtěžší období v mém životě.” Slipknot vydali před pár měsíci překvapivý nový singl „Bone Church.“ Jde o píseň, která se na albu The End, So Far neobjevila. Crahan režíroval doprovodné hudební video „Yen – Director’s Cut (Bone Church).

Slipknot  si už prošli mnohým, přičemž jejich masky je do určité míry vždy podržely. Poprvé bez nich se na veřejnosti ukázali se slzícími obličeji v průběhu krátké tiskové konference. Uspořádali ji den poté, co bylo v hotelovém pokoji na předměstí amerického města Des Moines nalezeno mrtvé tělo jejich spoluhráče Paula Graye, jemuž tímto gestem chtěli vzdát hold.

V letech před vznikem Slipknot existoval na heavy metalové scéně v Des Moines v Iowě stav proměnlivého členství v kapele. V roce 1991 byla největší heavymetalová kapela v Des Moines Atomic Opera s Jimem Rootem hrajícím na kytaru. Bubeník Joey Jordison založil thrashmetalovou kapelu s názvem Modifidious. Modifidious zahájili koncert pro Atomic Opera 1. prosince 1991 na Runway, poté jejich kytarista odešel do úspěšnější Atomic Opera. Jordison ho nahradil místním kytaristou Craigem Jonesem. Bubeník Shawn Crahan založil další kapelu z Des Moines s názvem Heads on the Wall, hrál v klubech funk metalové coververze a v červenci 1992 vydal demo kazetu. Čtvrtá kapela z Des Moines s názvem Vexx hrála death metal s Andersem Colsefnim na bicí, Paul Gray na basu a Josh Brainard na kytaru a zpěv. Colsefni později převzal vokální povinnosti, ale Vexx nikdy nenahrál. Během této doby Crahan často o víkendech chodil do Runway, kdy se klub otevíral všem věkovým kategoriím. Tehdy se setkával s dalšími mladými hudebníky a jamoval s nimi. V březnu 1993 Crahan hrál se zpěvákem Colsefnim, basistou Grayem a kytaristou Patrickem Neuwirthem, psal a hrál písně v Grayově suterénu, diskutoval o možných jménech kapel, ale nikdy neučinil konečné rozhodnutí. A protože se jedna z písní, kterou nahráli, jmenovala „Slipknot,“ bylo rozhodnuto.

Oficiální koncertní videoklip Slipknot „The Chapeltown Rag“ zhlédnete zde:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE