Paul Gilbert po 11 letech opět v Praze

Americký kytarista Paul Gilbert se zastaví 1. října 2019 v Praze v klubu Rock Café v rámci své Behold Electric Guitar Tour.
Tento vynikající hudebník je velmi známý pro své účinkování v kapelách Racer X a Mr. Big, časté spolupráci s dalšími známými muzikanty a v neposlední řadě pro svou sólovou kariéru. Už za časů Racer X se zapsal jako jeden z nejrychlejších kytaristů na světě díky neuvěřitelným technickým kouskům v písních Frenzy či Scarified. Obsadil čtvrté místo v žebříčku deseti největších kytarových drtičů všech dob magazínu GuitarOne a zaujal své místo i na listině padesáti nejrychlejších kytaristů všech dob.

Mezi jeho další projekty patří skupina hrající coververze Beatles Yellow Matter Custard, Hammer of the Gods, jež byla zase tribute bandem Led Zeppelin nebo Amazing Journey: A Tribute to The Who. Gilbert byl také přizván jako hostující kytarista na sólovém albu Neala Morseho Sola Scriptura.

Gilbert skládá hudbu různých stylů, od popu a rocku přes metal, blues a jazz až po funky a klasickou hudbu. Jeho posledním počinem je sólová deska Behold Electric Guitar z letošního roku, která obsahuje dvanáct původních písní. Umělec ji tvořil netradičně – nejdříve napsal texty, poté až se vrhl na melodie, refrény, aranže a rytmus, až nakonec vtiskl význam slov do hudby a texty úplně vyřadil. Výsledek si budou moci čeští fanoušci poslechnout už 1. října v pražském klubu Rock Café, kde Gilbert vystoupí.

Předprodej probíhá v síti Ticketstream.     
KOUPIT VSTUPENKY:     
WEBY: http://www.paulgilbert.com/    http://www.paulgilbert.com/work
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/paulvsgodzilla/featured
FACEBOOK: https://www.facebook.com/paulgilbertmusic/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/paulgilbert_official/
TWITTER: https://twitter.com/PaulGilbertRock
[youtube]https://youtu.be/V_c0aoOgWVg[/youtube]

Související články

Paul Gilbert – Werewolves of Portland

Paul Gilbert patří k nejrychlejším kytaristům na světě a ve své více než třicetileté kariéře si udělal jméno především v rockových kapelách Racer X a Mr. Big, které spoluzakládal. Druhá z nich se přitom stala jednou z nejpopulárnějších své doby. Vedle toho se objevil také na albech Todda Rundgrena, Bowling for Soup, Glenna Hughesa nebo…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se