Pavol Habera – Svet lásku má (LP reedice 2020)

Pavol Habera svet lasku ma

Někdy je potřeba na recenzní kousek čekat o něco déle, zvlášť pokud odesílatel je ze zahraničí a je doba pandemie. V případě vánočního alba Paľa Habery Svet lásku má se ale vyplatilo počkat. I když v titulu je vedle Habery uvedeno jméno dvou pěveckých hvězd, Karla Gotta a Petera Dvorského, kteří hostují v jediné původní písni desky a titulním albovém hitu, je zapotřebí napsat, že kromě Habery si na desce nejvíc mákli producent Július Kinček, textař Daniel Hevier a aranžér Juraj Tatár.  

Kromě titulu vybrali tucet skladeb z těch nejznámějších vánočních melodií způsobem, který je jedinečný, což při vánočních písních je hodně těžká úloha. Habera se zde ukazuje v malinko jiných hlasových polohách jak na poprockové dráze, do zpěvu vkládá daleko více citu a zvýrazňuje naprosto čistou intonaci a něhu. Nejvýrazněji v nádherné a capella verzi Tiché noci, jež patří k vrcholům alba. 

Tatárovy aranže pro Slovenskou filharmonii dirigovanou Ondrejem Lenárdem jsou velkolepé, plné, a přitom procítěné. Vůbec nevadí, že původně zamýšlená interpretka skladby Pie Jesu Lucie Bílá se nahrávání nakonec nezúčastnila. Vydavatelství se před čtvrt stoletím pořádně pláclo přes kapsu a na produkci ani propagaci desky rozhodně nešetřilo. I s odstupem času lze říct, že to je dobře slyšet. 

Nahrávka rozhodně nebyla dělaná na koleni, a jelikož se její poslech hodí právě k období Vánoc, jeví se její vydání na znovu moderním vinylovém nosiči jako velmi logické a pochopitelné. Za osm měsíců se to docení ještě daleko více.   

 

Pavol Habera

Svet lásku má (LP reedice 2020)

OPUS (v licenci Warner Music) VÁNOČNÍ POP

42:46

MILAN MENČÍK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE