Pearl Jam nechtějí do Rock’n‘rollové síně slávy sami

Pearl Jam budou 7. dubna 2017 uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame (Rock’n‘rollové síně slávy) a na ceremoniál si připravili opravdu velké překvapení. Pozvali si totiž pět bubeníků, z nichž byl každý někdy v minulosti členem kapely.
Pearl Jam na svůj Facebook vyvěsili fotku rukou psaného dopisu:
„S blížícím se datem uvedení do Rock and Roll Hall of Fame si uvědomujeme, co to pro nás vlastně znamená.
Zatímco ceny a pocty jsou pochopitelně subjektivní a nespočet našich spolupracovníků ještě oceněn nebyl, jsme šťastni, že jsme uznáváni, jestliže budeme mít možnost se opět spojit se všemi, kteří byli součástí skupiny.
Speciálně s bubeníky, z nichž každý zanechal svou nezaměnitelnou stopu v období kapely před nástupem Matta Camerona.
Dave Krusen, Matt Chamberlin, Dave Abbruzzese a Jack Irons jsou skvělí muzikanti, kteří dali vše do raných nahrávek a vystoupení.
Těšíme se, že je i s dalšími hudebníky na akci uvidíme. Musíme říct, že si přejeme, aby tam byli i H.R. a Derry Farrell. Když nic jiného, budeme za jejich přikývnutí šťastní.
Válíme dál
P.J.“
Nakonec jim ale Hall of Fame dovolila uvést jen jejich současného bubeníka Matta Camerona a Davea Krusena, zakládajícího člena, který se skupinou nahrál její debutové a zároveň nejslavnější album Ten. Zbylé tři (Matt Chamberlin, Dave Abbruzzese a Jack Irons) nepřijme.
Proti tomu se na svém Facebooku ostře vymezil Abbruzzese: „Vyzývám každého, aby mi řekl, proč nejsem součástí historie Pearl Jam. Oficiální důvod, který uvedla Rock and Roll Hall of Fame, je kravina.“
Pearl Jam by uvedení ostatních bubeníků s Rock and Roll Hall of Fame ještě rádi projednali.
Jiří Štraub

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

PEARL JAM Cesta do Evropy

Letos v létě už snad konečně proběhne dva roky odkládané a fanoušky očekávané turné Pearl Jam v Evropě, které začátkem července zasáhne i Prahu. Pokud se tak skutečně stane, bude to třicet let poté, co se dnes jedna z nejúspěšnějších rockových kapel podívala na starý kontinent.  TEXT: JAN MARTÍNEK Na první evropské turné vyrazili Pearl Jam v únoru 1992, půl roku…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE