Petr Janda připravuje sólové album ke svým narozeninám

janda

Legenda českého rocku i popu brzy oslaví 80. narozeniny. Při té příležitosti vydá sólové album ve spolupráci s mladými hudebníky i mnoha významnými hosty. Novinka ponese název Asi se mi nebude chtít a její autor představuje jako předzvěst píseň „Hrací skříňka“.

Petr Janda a Olympic k sobě neodmyslitelně patří a tak to zůstane i nadále. Toto album je však mimořádnou událostí k Petrově osmdesátce. Je jasné, že melodické nápady nezapřou autora zhruba tisíce písní a desítek hitů, které složil především pro skupinu Olympic. A přece je sólová deska v mnohém odlišná. Je určitým bilancováním, ohlédnutím a vzpomínkou, ale rozhodně ne odchodem. Na album si Janda přizval hned několik významných hostů. Zazní piano Petra Vondráčka, v další písni si poslechneme housle Pavla Šporcla, nechybí přátelé jako Jiří Stivín, Emil Viklický, Antonín Gondolán, Jiří George Kozel či Kája Mařík a Dobrý večer quintet.

Základní sestavu tvoří o několik generací mladší hudebníci – producent a bubeník Lukáš Pavlík (Chinaski), basista Adam Stivín, pianista a textař Ondřej Fencl nebo zpěvák a textař Lukáš Koranda. Na albu nechybí ani duet s dcerou Martou Jandovou. „Řekl jsem si, že udělám album napříč žánry. A tak jsem udělal.  Na albu naleznete pop, rock, folk, klasiku, jazz i písničky. Prostě žánry, kterými jsem do určité míry prošel. Když si to poslechnete, zjistíte, že to i přesto drží krásné pohromadě. Budu velmi rád, pokud se vám moje album bude líbit. Příjemný poslech a volume right!“ odkazuje svým fanouškům Petr Janda.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Petr Janda | Asi se mi nebude chtít (CD/LP)

Petr Janda Asi se mi nebude chtít (CD/LP) SUPRAPHON 50:27             CROSSOVER Recenzuje: MILAN MENČÍK 60 % Petr Janda není pouze synonymem pro skupinu Olympic. Čas od času napsal i něco bokem a tyhle snahy vyústily ve druhé polovině devadesátých let v sólovou desku Co je dobrý a co zlý. O deset let později k ní přibyla…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE