Petr Nohavica vydává debutové album Glance

petr nohavica

Bubeník a skladatel Petr Nohavica vydává debutové album Glance. Deska obsahuje jeho vlastní kompozice, jež jsou ovlivněny africkými rytmy či severským jazzem, zachycují radosti a okamžiky života a pokouší se upřímně sdělit příběh těžko popsatelný slovy. Na vzniku alba a jeho finální podobě se podílely etablované osobnosti jazzové scény, konkrétně David Dorůžka, Jaromír Honzák, Jiří Levíček a Cyrille Oswald.

Při výběru spoluhráčů jsem se pokoušel najít ideální spojení jejich stylu hry a charakteru alba, aby co nejlépe vynikl příběh a atmosféra jednotlivých skladeb. To se, myslím, podařilo. Přes to, že některé kompozice mohou být pro hráče výzvou, povedlo se nám dohromady vytvořit zajímavý hudební svět plný objevování, radosti a mnoha dalších pocitů,“ těší Nohavicu. Ve skladbě Glance zpívá host alba Allison Wheeler, výtečná vokalistka, zároveň autorka textu a Nohavicova životní partnerka. Sdílet hudební život s partnerkou je nesmírně zajímavá věc, obzvlášť když ho sdílíme v tak malé hudební komunitě, jako je ta jazzová. Myslím, že se na jednu stranu motivujeme, objevujeme nové věci a společně se každý den učíme, na druhou stranu se postupem času naše pohledy na hudbu, spoluhráče a náš hudební vývoj začínají slučovat a je čím dál těžší říct, kde je vlastně původní hranice každého z nás,“ říká Nohavica. Křest Nohavicovy prvotiny se uskuteční 25. 6. v rámci akce Slavnosti synkop pořádané festivalem JazzFestBrno v Divadle Husa na provázku.

Album Glance obsahuje osm skladeb a vychází u vydavatelství Bivak Records, za nímž stojí festival JazzFestBrno. K zakoupení je nejen u vydavatelství Bivak Records, ale také u Animal Music a Supraphonu, a to jak v podobě CD, tak digitálně. Glance si lze poslechnout také online prostřednictvím Spotify a dalších streamovacích služeb.

Petr Nohavica

Petr Nohavica je bubeník a skladatel pocházející z Valašska a působící v Praze. Vystudoval jazz na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka a bakalářské studium na HAMU v Praze se zaměřením na jazzové bicí. Díky své muzikalitě a univerzálnosti se stal součástí mnoha hudebně různorodých projektů.

V současné době působí v kapele americké jazzové zpěvačky Allison Wheeler Quartet feat. David Dorůžka, slovenské alternativní kapele Bardo ve spolupráci se Sisou Fehér a Vlado Miklášem, multižánrovém triu B/Y Organism, které spojuje world music, jazz a fusion společně s Danielem Bulatkinem a Kirillem Yakovlevem, jazzovém kvartetu Drifter Days společně s anglickým saxofonistou Tomem Smithem a mnoha dalšími.

Aktivně se podílí na aktuálním dění na pražské scéně a během své dosavadní kariéry sdílel pódium například s Tal Arditim, Lubošem Soukupem, Robertem Balzarem, Lukášem Oravcem a mnoha dalšími.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE