Petra Janů a Amsterdam vyjíždějí na podzimní turné. Jeho součástí bude i velký koncert s orchestrem v pražské Hybernii

Zpěvačka Petra Janů ke konci října vyjíždí se skupinou Amsterdam na turné, jež bude čítat přibližně dvacet zastávek po celé republice. Na některých vystoupeních ji doprovodí Smíchovská komorní filharmonie, což se týká i koncertu v pražském Divadle Hybernia, pro nějž se chystá speciální program. Na tour zazní i vánoční repertoár.

Se skupinou Amsterdam absolvuje Petra Janů turné, jež začne 24. října ve Stříbře a skončí 21. prosince v Brně. 28. listopadu se zpěvačka představí v pražském Divadle Hybernia, kde ji doprovodí Smíchovská komorní filharmonie pod vedení Josefa Vondráčka. Pro tento koncert je připraven speciální program. První část bude věnována klasickým rockovým skladbám Petry Janů. Zazní v ní její největší hity včetně těch vzešlých ze spolupráce s Otou Petřinou i novinky z Bláznů. Druhá polovina bude patřit vánočním písním a koledám, které pro tento projekt aranžoval právě Josef Vondráček. To mnohé může překvapit, jelikož čistě vánoční koncerty nikdy nebyly zpěvaččinou doménou. „Vánoční repertoár mám složený. Obsahuje krásnou vánoční písničku z aktuální desky Blázni, která se jmenuje Píseň o poutnících a není prvoplánová. Zpívám i písničku od Karla Svobody, vánoční písně a koledy jako Tichá noc nebo Já sním o Vánocích. Set zahrne i jeden latinský kousek a nádherné písně Memory či S láskou má svět naději,“ poodhaluje interpretka seznam skladeb, na něž se mohou fanoušci těšit.

Koncert v Divadle Hybernia nebude jediným, na němž zpěvačku orchestr doprovodí. Všechny však budou výjimečné v tom, že to bude poprvé, co bude Petra Janů vystupovat s tímto tělesem živě. V roce 1994 sice natočila se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu desku písní George Gerschwina, jednalo se však jen o studiovou práci. S kompaktnější spoluprací tak přichází až nyní.

 
 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

Hanz Sedlář: Přestože píšu pro symfoňáky, srdce mi poskočí, když slyším energii tvrdé muziky

Nebýt uvolněného bubenického postu v kapele Segment, kterou založil jakožto klávesista ještě na základní škole, mohl se dnes věnovat slaboproudé elektrotechnice. Bicí ho však uchvátily natolik, že se rozhodl k jejich studiu na konzervatoři. A právě tam se začal psát příběh pestré hudební dráhy Hanze Sedláře. V dnešní době působí nejen jako bubeník ve skupině Janka Ledeckého či v autorském projektu…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Festival filharmonie 6. a 7. června 2024, Andrův stadion, Olomouc

Na fotbalový stadion za kulturou K olomouckému fotbalovému stadionu míří desítky lidí. Na první pohled nic neobvyklého. Pozornému divákovi však neunikne, že tady něco nehraje. Některé dámy přichází v šatech a elegantních botách na podpatku, značná část pánů si oblékla společenské košile. Nový dress code fanoušků fotbalu? Nenechte se zmást. Andrův stadion totiž hostí Moravskou filharmonii Olomouc, která…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE