Pěvecké trio Feel3 debutuje skladbou Nezhasínaj

feel34 scaled

Píseň Nezhasínaj z dílny pěvecké skupiny Feel3 spojila několik odvětví kultury. Myšlenku podpořily i desítky známých tváří, které se staly součástí videoklipu.

Tři zpívající herečky, Zuzana Hrvoľová, Michaela Pösová a Alex Haňdiaková, po bohatých zkušenostech na koncertních, divadelních a muzikálových prknech, spojily síly a jako pěvecké trio Feel3 se představují autorskou skladbou Nezhasínaj, která je reakcí na současnou situaci, která postihla kulturní obec. Novinka vznikla jen pro několika týdny během obyčejné cesty autem při analýze současného stavu kultury, její vypnutí a dopadů na celý segment. “V uměleckém světě zavládlo ticho … Tma … Mnozí vnímají jen obličeje, které září ve světlech reflektorů, avšak divadlo nejsou jen herci. Koncerty nejsou jen o zpěvácích a kapelách. Je nás mnohem víc než se na první pohled může zdát. Všichni lidé, kterých se to týká to mají nyní v životech velmi těžké,”říká Michaela Pösová. Umělecké Trio za přežití kultury bojuje novou skladbou, která nese příznačný název Nezhasínaj.

Text písničky je z pera Zuzany Hrvoľovej, hudbu složila Alex Haňdiaková a aranžmá hlasů vznikly společnými silami. “Když jsem si sedla za klavír s textem od Zuzany, v hlavě mi šlo stále slovo nezhasínaj. Přemýšlela jsem, jakým stylem chceme poukázat na naději, odvahu, rovnováhu a vytrvalost v této písni. Nápad melodie mi přišel hned, “prozrazuje Alex. Muzikantsky se na písni podíleli kamarádi zpěvaček Tomáš Köppl – klavír, Tomáš Palka – housle, Adam Hudec – baskytara a cajon. Nahrávání, mix a master ve svém studiu zajistil Ľubomír Dolní. “Se všemi chlapci nás spojuje už předcházející spolupráce na jiných projektech. Jsou to velcí profíci, což opět dokázali, když okamžitě zareagovali na naši urgentní prosbu o jejich muzikantské služby,”vzpomíná Zuzana Hrvoľová na expresní spolupráci.

Myšlenku písně ve videoklipu podpořily i známé tváře. Videoklip je pro dívky řečí obrazu. Text říká svůj příběh, hudba má svou emoci a spolu s obrazem se vytváří celek. “Na začátku videa jsou 4 různé záběry. Jsou to elementy země. Zem, oheň, voda, vzduch. Aby byla země v rovnováze musí spolu fungovat. Je to jakoby metafora na situaci, která se zde děje,”popisuje Alex záběry klipu. “V klipu jsme se snažili zastoupit obrazem různé umění. Například tanec, zpěv, herectví, které se nemá kde ukázat, zlomené desky, které nemají smysl, ale i tak padnou na zem opravené. Obraz, který je zničen červenou barvou, ale dokonce i TO je umění. Pohádková knížka, ze které zmizí obrázky, protože je tam nemá kdo nakreslit. Pódium, které technici namísto skládání rozkládají, symbolizuje absenci akcí, “dodává Michaela. Důležitým prvkem v klipu je rouška. Nosí ho lidé kolem. “Připojili se k nám, protože chtěli šířit tuto myšlenku. Tvář s rouškou = celek bez jistoty. Nelze odečítat co se skutečně děje na tváři. Jsme zodpovědní a zakrýváme si obličej rouškou. Ale proč zakrývají nás?” Doplnila Alex.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE