Philip Selway dobubnoval avšak nelení

Philip Selway

Bubeník Radiohead Philip Selway se pustil do výroby třetího alba Strange Dance, svém prvním sólovém LP po osmi letech. Přizval Thoma Yorka a Jonnyho Greenwooda, kteří odešli ze skupiny Smile. Před vydáním alba 24. února Selway sdílel první singl „Check for Signs of Life“, jednu z 10 nových písní, které Selway napsal doma na kytaru a klavír.
Strange Dance také zjistil, že Selway spolupracuje s violoncellistkou Laurou Moodyovou, Adrianem Utleym z Portishead, skladatelkou Hannah Peelovou, multiinstrumentalistou Quintou a producentkou Martou Salogniovou.
„Jeho rozsah jsem od začátku pečlivě rozmýšlel,” uvedl Selway v tiskovém prohlášení. „Chtěl jsem, aby byla zvuková kulisa široká a vysoká, zároveň disponuje intimním vokálem.”
Strange Dance se od svých předchozích sólových LP – Familial z roku 2010 a Weatherhouse z roku 2014 – odlišuje také skutečnost, že Selway na albu nebubnuje, předal svůj kit perkusionistovi Valentinu Magalettimu.
„Jedna z věcí, které se mi na této desce líbí, je, že se to já jako 55letý nesnažím skrývat. Připadá mi nerozumné ukazovat proces stárnutí jako něco, co je třeba skrýt.“
„Chtěl jsem, aby to mělo ten prostor, takže když to posloucháte, můžete se v tom ztratit. Vnímám to jako hudební útočiště.” Při vytváření zvukové scény pomáhají London City Orchestra, Assemble Choir a Elysian Collective.
Dnes do éteru vypuštěný videoklip „Check for Signs of Life” zhlédnete zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE