Pilsen Busking Fest láká na netradiční dramaturgii

Na festivale vystoupí přes 60 jednotlivců, kapel, souborů či uměleckých těles z celého světa. Více jak 70% z nich však nezahraje jak už to bývá na jiných festivalech jen 1x, ale hned 8x a každý z návštěvníků tak dostane šanci vidět vystoupení v různých časech a na jiných místech. Umělci různých profesí jsou tak po celé 4 dny festivalu pospolu, vznikají různé spolupráce a nejednou se stalo, že už během festivalu vytvořili nové projekty se kterými odehráli klidně polovinu svých vystoupení. Tato netradiční dramaturgie tak pomáhá celkové atmosféře festivalu a vytváří pevnější spojení jednotlivých umělců s festivalem i samotným městem Plzeň.

Dramaturgie festivalu je postavená na žánrové pestrosti. Jsou v něm zastoupeny jak tradiční žánry (rock, folk, blues, jazz či pop), tak i menšinové (ska, world music, reggae, funky) a jako třešničkou na dortu se návštěvníci mohou setkat i s vyloženě alternativními žánry (progresivní rock, post rock, psychedelic rock, post punk, noise rock nebo ambient). Letošní ročník bude specifický i velice zajímavými elektro projekty, které rozhodně není běžné vídat v ulicích měst. Zajímavostí je, že všechny 3 projekty v současné chvíli sídlí v Berlíně. Návštěvníci se tak mohou těšit na experimentální elektroniku skříženou s latino a popem v podání N.F.P.D. z Argentiny, downtempo ambient trip hop od Arms and Sleepers z USA nebo na objev loňského ročníku, kterým byl a bude Gray Contrast hrající psychedelické techno/trance.

Organizátoři festivalu dávají šanci začínajícím umělcům, zejména muzikantům, aby si vyzkoušeli hraní na ulici a měli možnost získat inspiraci od zkušených buskerů a umělců z celého světa. Jedna část z nich dostane šanci přímo v hlavním programu a ta druhá, větší v rámci tzv. volných zón, kterých bude opět přes 10. Není tak neobvyklá situace, kdy návštěvník přijde na festival a nejdříve vidí zahrát kamaráda, který pokouší své štěstí se svými prvními písničkami, poté nadupanou kapelou z Argentiny hrající přes 15 let a nakonec se sám ocitne ve středu pozornosti, když si jej vybere komediant jako parťáka pro své cirkusácké číslo.

Nedílnou součástí programu festivalu jsou i jeho afterparty. Každý den po skončení hlavní části programu se návštěvníkům rozdají sluchátka a přímo na náměstí Republiky začne tzv. silent DJs afterparty během které si každý může zatančit a neruší se tak noční klid po 22 hodině. A pro ty, kteří dávají přednost muzice na živo je připravená jam session v klubu Anděl složená z muzikantů hrající na festivalu.

Pouliční umění (anglicky busking; jednotlivý umělec je busker) je označení pro jakékoli umělecké vystupování – ať už hudební, divadelní či artistické – na veřejných prostranstvích spojené s odměnou od veřejnosti. Kolemjdoucí většinou hází libovolné částky do přistaveného klobouku, krabičky či pouzdra od hudebního nástroje.

Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se