Pink Floyd už opět pulzují

V únoru vydají Pink Floyd zrestaurované a nově sestříhané živé album P.U.L.S.E. Videozáznam pod dohledem Davida Malleta byl pečlivě přepracován z původních pásků.

Nová verze nebude postrádat ani ikonické pulzující světlo, které doprovázelo původní CD z roku 1995, tentokrát napájené 2 vyměnitelnými bateriemi AA. Luxusní balíčky zahrnují hudební videa, filmy z koncertních pláten, dokumenty, záběry ze zkoušek Pulse Tour a další, spolu s 60 stránkovým bookletem. Na koncertě, který byl natočen 20. října 1994 v Earls Court v Londýně, Pink Floyd realizovali komplet živě The Dark Side Of The Moon.

Pink Floyd mimo to zpracovali 12 živých alb, zahrnujících roky 1970 až 1972, která budou dostupná na stremovacích platformách. Nejstarší nahrávka nese název They Came In Peace a vznikla při vystoupení na Leeds University 28. února 1970 a Washington University 16. listopadu 1971 obsahuje sedm skladeb a hodiny v délce jedné hodiny 34 minut: seznam skladeb je The Embryo, Careful With That Axe, Eugene, Atom Heart Mother (tehdy ještě bez názvu), Set The Controls For The Heart Of The Sun, Interstellar Overdrive, A Saucerful Of Secrets a One Of These Days. Nejnovější z nahrávek byla natočena v Tokiu 16. března 1972, zachycuje skupinu, jak hraje sedm skladeb z The Dark Side Of The Moon, postupně, téměř rok před vydáním alba, 1. března 1973. K dispozici je také úplný záznam vystoupení kvarteta z 23. září 1971 v KB Hallen v Kodani, rozdělený do dvou částí.

Pink Floyd – P.U.L.S.E. Restored & Re-Edited můžete zhlédnout zde:

 

 

Sponzorováno

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

KDE SI TO PŘEČTEME? Tištěná média v devadesátých letech

Poslední část trilogie o hudbě a dění kolem ní v devadesátkách se bude týkat šíření informací v tištěných časopisech a knihách. Se společenskými změnami se totiž roztrhl pytel s všemožnými pokusy vytvořit český Melody Maker nebo Rolling Stone (byť zrovna ten u nás krátce, od dubna 1999 do května 2001, v české mutaci i vycházel). A v publikacích věnovaných slavným…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<