POLETÍME? dávají nahlédnout do studia i duše hudebníků

Foto David Podrabský mail 1

Po loňském živáku Best of do gramofonu a oslavách 15. narozenin, které se minimálně koncertně protáhly i na letošní jaro, je osmičlenná parta Poletíme? plně připravena na další hudební dobrodružství! Prim u toho bude hrát energická muzika s vpravdě jedinečným zvukem a texty o svébytné poetice kořeněné špetkou (sebe)ironie. Důkazem budiž aktuální novinka Už nechci bejt muzikant, jež je „věnována všem hudebníkům, kteří za své muzikantství zaplatili víc, než je zdrávo“, a doprovází ji dokumentární klip ze studia a brněnských ulic.

Podívejte se zde:

Skladba je po loňské pecce Můžeš mi říct už druhou ochutnávkou z připravovaného nového alba, které vyjde v první polovině letošního roku, a kapela jej pokřtí 17. října ve velké Lucerně.

„Je to píseň velice osobní, ale myslím si, že se v ní pozná většina muzikantů. Být hudebníkem a vést muzikantský život se vším všudy není totiž procházka růžovým sadem. Píseň vypráví o muzikantské únavě a také o momentu, kdy se člověk sám sebe ptá, jestli by mu bez muzikantství nebylo lépe. Z alternativ přichází však v úvahu pouze ‚být medvídek‘, takže je jasné, že se změna životního stylu nekoná,“ komentuje novou skladbu frontman Poletíme? a renomovaný výtvarník Rudolf Brančovský.

Doprovodný klip v režii Brančovského a Davida Podrabského dává nahlédnout do nahrávacího studia MaMu, kde kapela pracuje na novém albu. Fanoušci se v něm ale podívají i do ulic Brna, které jsou kulisami strastiplné muzikantské cesty zakončené ne-veselou pointou. Strach, že by Poletíme? došel humor, nedejbože jejich tolik typická nakažlivá energie, ale rozhodně není na místě. Napovídá tomu koncerty po okraj nabitý diář i nasazení, s jakým populární turbošansónový gang pracuje na své šesté řadovce.

„Album ponese název Hvězdy těžký to maj podle písně, která se věnuje podobnému tématu jako Už nechci bejt muzikant, leč se zpřesňujícím zaměřením přímo na celebrity. K této písni navíc nyní chystáme další, doufáme, velice vtipný videoklip. Skrze celou desku pak uslyšíte moji novou elektrickou kytaru. Tedy – chtě nechtě – s jejím zvukem přichází i rockovější pojetí našich skladeb,“ říká Brančovský k novému albu. Je tedy patrné, a naznačuje to ostatně i aktuální singl, že se můžeme těšit na určitý posun v celkovém soundu kapely, aniž by to však bylo na úkor pro Poletíme? příznačné originality a někdy až punkové divokosti.

Těšit se dle slov frontmana můžeme také hned na několik dalších videoklipů, a kromě dosud zveřejněných jarních a letních vystoupení i na plnohodnotné koncertní turné k novému albu, mezi jehož vrcholy bude patřit i dosud největší samostatný koncert v historii Poletíme? 17. října ve velké Lucerně. Pokud nechcete, aby vám cokoli ze zmíněného ušlo, sledujte FacebookInstagram kapely.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE