Prague Gothic Treffen letos již potřinácté

Jak se stalo již zažitou tradicí, poslední srpnový víkend bude v Praze patřit příznivcům temněji zbarvené hudby a vlastně i životního stylu. Festival Prague Gothic Treffen, který připravují dámy a pánové z okruhu webu Sanctuary.cz, dospěje letos již do svého třináctého ročníku.
Od pátku 24. srpna do neděle 26. srpna je připraveno pro návštěvníky festivalu několik zajímavých akcí. Budeme-li se držet plánovaných live vystoupení domácích a zahraničních muzikantů, můžeme upozornit třeba na následující soubory.
V pátek se bude hrát ve smíchovském klubu Underdogs’ Ballroom & Bar a příchozí se mohou těšit třeba na tak trochu exotické hosty, kostarickou darkwave formaci Ariel Maniki & The Black Halos, nebo italskou trojku Ash Code.
V sobotu už se hraje v klubu Futurum (takže vlastně na Smíchově zůstáváme). Večer bude patřit zejména německým elektronickým kapelám, skupině The Saint Paul a zejména průkopníkům hnutí Neue Deutsche Todeskunst, souboru Das Ich, jenž se do Prahy vrací po předlouhých 24 letech (kdo je tehdy v klubu Bunkr viděl, možná nezapomněl dodnes).
Nedělním headlinerem (opět v klubu Futurum) je domácí gotická legenda. Když už se jedná o třináctý ročník, kdo jiný by jej měl dozdobit, než jihlavská kapela XIII. století.
Podrobnější informace nejen o hudebním programu naleznete na stránkách Sanctuary.cz.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FjJ5lOSR8Kg[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

PRAGUE GOTHIC TREFFEN Široká škála stylů pod černým deštníkem gotiky

Žánrová akce, na kterou míří publikum i interpreti z různých koutů světa. Tak nějak by se dal ve stručnosti charakterizovat festival Prague Gothic Treffen (PGT), jenž se letos ve dnech 25. a 26. srpna dočká svého osmnáctého ročníku. Samozřejmě to tak nebylo od samotného začátku. Základ současné podoby festivalu pro příznivce temnějších hudebních žárů a s tím souvisejícího životního stylu položilo před…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE