první český podcastový seriál pro mladé Zkouškový od zpěvačky Gabriely Heclové

zkouskovy 1200x1200 mapa

Radio Wave spouští první český podcastový seriál pro mladé Zkouškový

Seriál, který neuvidíte – stanice pro mladé dnes zveřejnila k poslechu všech šest epizod nového podcastového seriálu Zkouškový, který cílí na mladé publikum. Posluchači uslyší sérii telefonátů šesti hlavních a několika vedlejších postav, jejichž příběhy se odehrávají během zkouškového období na vysoké škole.

„Podcastový seriál určený přímo mladým lidem a studentům se v českém prostředí objevuje vůbec poprvé. Unikátní je nejen formát a způsob komunikace postav výhradně přes telefonáty, ale i distribuce. Seriál v audiu nabízíme pro tzv. binge listening, který je obdobou stále rozšířenějšího způsobu sledování televizních seriálů v online prostředí. Zveřejníme zkrátka všechny díly najednou, aby si je posluchači mohli poslechnout na jeden zátah,“ uvádí Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave.

Školu, vztahy, kocoviny a další životní zkoušky řeší šest hrdinů a hrdinek seriálu Zkouškový. Tomáš je medik, který by raději víc žil, než studoval. Jeho sestra Ema, instagramová influencerka, se vzpamatovává z těžkého rozchodu. Pomáhá jí s tím její kamarádka Linh, která by se ráda stala básnířkou a scenáristkou, zatím ale studuje ekonomku. Co vlastně v životě dělat, řeší i hotelová recepční Johana a mladý tanečník Juraj, který právě prochází coming outem. Zdeněk se zase po návratu z Erasmu snaží vypořádat s rozvodem rodičů.

Jednu z hlavních rolí seriálu ztvárnila Gabriela Heclová, influencerka, zpěvačka a autorka podcastu: „Zkouškový je pro mě a doufám, že pro nás všechny, zlomový projekt. Je to vůbec poprvé, co někdo přišel s konceptem podcastového seriálu. To mě baví, a proto jsem u toho chtěla být! Věřím, že se lidem zas o něco víc přiblíží kouzlo podcastů a mluveného slova. Jsem zvědavá, jak to celé bude fungovat a jak na to posluchači budou reagovat. Práce na Zkouškovým mě nesmírně bavila a doufám, že to nebyl poslední projekt tohoto charakteru, ke kterému jsem mohla přiložit ruku k dílu“. Její přátele v seriálu hrají Cyril Dobrý, Kryštof Bartoš, Vi Huyen Tranová, Julie Ondračková a Martin Belianský. V epizodních rolích se v seriálu objevili např. Miloslav König, Jiří Štrébl, Michaela Kuklová nebo Petr Forman.

„U hraných podcastů a autorské rozhlasové tvorby je důležité, aby byli herci autentičtí hlasovým projevem. Při výběru protagonistů Zkouškovýho jsme tak trochu zariskovali, protože kromě Kryštofa neměl nikdo z nich s tímto formátem moc zkušeností. Hned po prvním dni natáčení nám ale bylo jasné, že jsme naši šestici vybrali správně. Chvílemi totiž opravdu zapomenete, že neposloucháte skutečné záznamy telefonických rozhovorů,“ doplňuje autor a režisér podcastu Šimon Holý.

Seriál je k poslechu na webové stránce wave.cz/zkouskovy, na webu mujRozhlas a na všech podcastových platformách.

Všechny epizody si můžete poslechnout na: https://wave.rozhlas.cz/zkouskovy

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE