Quincy Jones Big Band opět Bossa Novuje

Quincy Jones May 2014

„Soul Bossa Nova“ je populární instrumentální nástroj, který složil a nejprve uvedl hudebník a hudební producent Quincy Jones. Objevilo se to na jeho albu Big Band Bossa Nova z roku 1962 na Mercury Records. Letos se album dočkalo reedice.

Jones prohlásil, že mu trvalo dvacet minut, než složil tuto skladbu. Stala se oficiální skladbou mistrovství světa ve fotbale 1998 a zazněla také ve filmu Seber prachy a zmiz! Woodyho Allena. V roce 2013 byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame.

Quincy Delight Jones, Jr. se narodil roku 1933. Začínal jako gangster ve zhruba dvanácti letech, ve čtrnácti už byl muzikantem. Nyní si ke jménu píše hudebník, dirigent, hudební producent, aranžér, hudební skladatel filmové hudby a trumpetista. Byl 79 krát nominován na cenu Grammy, přičemž 27 krát ji cenu získal. Je známý jako producent nejprodávanějšího alba na světě — alba Thriller od Michaela Jacksona.

Rozhovor s ním vedl Marek Eben Na plovárně a vy můžete jeho první díl zhlédnout zde:

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/209522160100017-na-plovarne-s-quincy-jonesem-1-cast/

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE