Rancid na Mighty Sounds 2023

rancid

Kapela, jejíž jméno bylo vsouvislosti s Mighty Sounds hojně skloňováno od počátku existence festivalu, bude vévodit programu 17. ročníku –do Tábora dorazí kalifornští Rancid. Akce se uskuteční 23.-25. června 2023.Ačkoli jsou termíny jako legenda či kult často zneužívány, vpřípadě Rancid snad aninelze volit jiná slova.

Jen málokterá kapela totiž po mnoho let tak brilantně propojuje žánry punk a ska a nezřídkakdyzabrousí i do subžánrovýchškatulek jako reggae či oi!, na jejichž pilířích je festival Mighty Sounds postavený.Kapela Rancid se zformovala v roce 1991 z pohrobků skupiny Operation Ivy. Na kontě mají Rancid přes 30 let na scéně, devět desek a tisíce koncertů. Kapela je složená zněkolika osobností, ovšem nejvýraznější z nich je zpěvák, kytarista, producent a vlastník vydavatelství Hellcat Records, Tim Armstrong. Ten je mimo jiné i srdcem projektu Transplants či unikátního počinu Tim Timebomb, vrámci něhožs přáteli natočil desítky originálních věcí i cover songů. Timův nakřáplý a nezaměnitelný hlas je však především hlavním poznávacím znamením Rancid.

Už teď je jasné, že 17. ročník festivalu Mighty Sounds bude výjimečný. Veškeré informace o programu i o nákupu vstupenek lze nalézt na www.mightysounds.cz.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE