Reagan Youth stále političtí

Reagan Youth

Když se pojmenujete Reagan Youth, tedy něco jako Husákovy děti, je jasné, že jste odsouzeni stát se doživotně politicky vyhraněnou partou. Přesně tak tomu je s touto americkou anarcho punkovo HC kapelou. Zatímco muziky mnoho neprodukuje, tweetů a instastories na téma současná politická scéna USA zvládá požehnaně.

Kapela zformovaná zpěvákem Davem Rubinsteinem (Dave Insurgent) a kytaristou Paulem Bakijou (Paul Cripple) vznikla roku 1980 v Queensu v New Yorku. Fungovala v této základní sestavě do roku 1990. Tři roky poté Rubinstein spáchal sebevraždu. V roce 2006 Paul Bakija kapelu znovuzaložil společně s basistou Alem Pikem, bubeníkem Javierem Madriagou a několika dalšími členy. Nejvýrazněji se představili coby součást soundtracku filmu Airheads, kdy oba zakladatelé napsali pecku Degenerated filmové kapele The Lone Rangers.

Kdyby tvořili muziku místo “politiky”, fans na celém světě by jistě jejich úsilí ocenili určitě více. Takhle mohou alespoň posloužit jako memento těm českým umělcům, kteří místo času investovaného do tvorby komentují svět na sociálních sítích.

Degenerated si připomenete třeba zde:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

PUSŤTE JIM TAM TROCHU ROKENROLU, ONO SE JIM TO ZHROUTÍ SAMO

Kapely, které pomohly rozleptat reálný socialismus 17. listopad 1989. Tradičně budou v médiích jako svatí na orloji defilovat všemožní politici, pamětníci a vykladači dějin, aby nám vysvětlili, kdo že to vlastně svrhnul reálný socialismus v Československu (a leckdo z nich neopomene zdůraznit své zásluhy na tomto procesu). Poněkud se při tom zapomíná na destruktivní úlohu elektrické kytary a rokenrolu. Říká se leckdy, že…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE