Rick Wakeman – Piano Portraits

Britský rockový klávesista, hudební skladatel a písničkář Rick Wakeman, jenž si udělal jméno v řadách legendární artrockové party Yes, nahrál další sólové album. Jestli dobře počítám, je už 103. v pořadí! Taková potence je neuvěřitelná. Zvláště když se podílel i na řadě dalších hudebních projektů a deskách bývalé domovské kapely.

Podnětem k nahrání alba Piano Portraits bylo kladné přijetí jeho loňského živého rozhlasového vystoupení na BBC na téma „Život na Marsu“, jehož smyslem bylo po smrti zpěváka Davida Bowieho vydat singl na podporu boje proti rakovině. Wakeman obdržel poté nabídky od několika hudebních vydavatelství, aby namísto singlu vyprodukoval plnohodnotné album klavírních úprav podle vlastního výběru. Zhostil se tohoto úkolu prostřednictvím milovaného nástroje po svém. Soustředil se na výběr kompozic a písní, které miluje už od svých studentských let, a nakonec jich nahrál čtyřiadvacet, aby vzápětí snížil finální výběr na patnáct skladeb. Jen pro zajímavost. Mezi vyřazenými byla například Bohemian Rhapsody od skupiny Queen, s jejímž provedením nebyl spokojen.

Důležitější však je, že se uznávaný klávesista nechal na úvod inspirovat zlatou klasikou minulého století – předělávkou písně Help od Beatles tak, jak ji v osmašedesátém nahráli Deep Purple, když do jejího závěru zakomponovali neméně slavnou Lucy In The Sky With Diamonds od téže skupiny. Hned po ní následují další pecky jako Stairway To Heaven od Led Zeppelin nebo Life On Mars od Davida Bowieho. Nechybí ani opravdová klasika, kterou Rick Wakeman zabalil do křehké krásy svého piana a předkládá nám ji na malířské paletě v barvách, jak je cítí jen on sám.

Roman News Zahrádka

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE