Rock for People – druhý den (II.)

Odpoledne v Hradci odstartovala Vypsaná fiXa, stálice Rock for People, která zde hrála vícekrát než kdo jiný. Jejich vystoupení, navzdory zhoršujícímu se počasí, přilákalo početný dav diváků. Fixa to z Pardubic do Hradce nemá daleko, a prostředí letiště je téměř jejich domácí scénou.
S Mastodony na hlavním podiu se překrývali Fizzy Blood v Motorola hangáru. Už tak dost hlasitý ostrovní rock akustika betonového monolitu jen umocňovala. Fizzy Blood se českému publiku poprvé představili vloni na Nouvelle Prague, ale podle jejich slov si z toho vystoupení moc nepamatují. Atmosféra v hangáru však byla dobrá, a to i navzdory nevděčnému času vystoupení.
Na celém britském souostroví momentálně není větších pankáčů, než jsou Slaves. Z Glasgow přiletěli bez svého vybavení, a tak si nástroje popůjčovali v Hradci. Ještě že je jejich nástrojová skladba tak strohá. Start jejich setu byl poněkud ostýchavý ze strany publika. Laurie a Isaac se však postupně s hradeckým publikem seznamovali hezky z blízka. Rock for People byla jejich česká premiéra, proto se počáteční nedůvěra dala očekávat. Zábrany diváků ale brzy opadly a v soutěži o největší hradecký circle pit Slaves stojí někde na předních příčkách. Jejich set byl neúprosnou salvou 2 až 4 minutových pecek proložených příběhy z jejich života. Konverzace s diváky se postupně přelévala do zpěvu a zase zpět, Slaves byli chvíli na podiu, chvíli pod podiem a lze jen doufat, že k nám zase brzy zavítají.
Zato Paramore zkropil déšť. Po několika úvodních skladbách se nebesa nad Hradcem otevřela a na letiště dopadl výsledek několikatýdenních veder. Fanoušci kapely se však rozehnat nenechali a déšť taky vydržel jen malou chvíli. Z pódia lemovaného světelnými pilíři se linuli převážně skladby z nového alba After Laughter, se kterým Paramore slaví svůj comeback nejen na pódia. Mezi nové skladby přimíchali dostatečný počet starších známých hitů, aby neztratili pozornost publika. Nepsaným heslem letošního Rock for People je “osobní kontakt”, a proto Misery Business spolu s Hayley Williams dozpívala Anera (žeby Andrea?). Kupodivu její  zpěv nebyl ani zdaleka tak příšerný, jak tomu u fanoušků bývá. Paramore na podiu působili daleko kompaktněji, než kdy dříve. Hayley v holínkách a duhovém tričku poskakovala po stagi jako divá a spolu s ní na popíkové melodie nového alba poskakoval i dav diváků táhnoucí se až za zvukaře. Optimistickou tečkou za jejich vystoupením byla skladba Hard Times, která se stala neoficiální hymnou letošního Rock for People.
Na KB stage se projevovala klesavá tendence co do aktuálního počtu účinkujících na podiu. Po duu Slaves scéna náležela australanovi Dub FX, který sám vydá za celou kapelu. Původně street performer se proslavil tím že veškerou hudbu tvoří živě. S pomocí několika málo samplů dává na podiu dohromady beaty s jeho vlastním jednoznačně rozpoznatelným zvukem. Jeho kořeny v beatboxu na ulici se nezapřou. A velkou stage se světelnou show si osvojil stejně jako ulice. Divákům na Rock for People naserviroval skvělou podívanou s podmanivou basovou linkou.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<