Rock for People – druhý den

Druhý den festivalu Rock for People návštěvníky ze stanů vyhnalo slunce, které do hradeckého letiště pralo od brzkých dopoledních hodin a během odpoledne nijak nepolevilo. Neúprosné teplo krotili na runwayi hasiči. Ti kropili ty kolemjdoucí, kteří zrovna nehasili žízeň jiným způsobem. Návštěvníci se mohli zastavit u některého z mnoha stánků s občerstvením, které v areálu stojí v rámci festivalu pouličního jídla Street Food Rocks a nabízejí vše od poctivého burgeru po speciality indické kuchyně nebo zmrzlinu z čerstvého ovoce.
Alternativou k řízku s bramborem byli Silver Springs. Letošní objev české scény se před Rock for People představil například na rádiu wave nebo na pražském Studentfestu. Do Hradce přijeli se svým atmosféricky uhrančivým popem, který nadchne nejen slečny.
Zajímavý program ve středu nabídl i Nouvelle Prague hangár, ve kterém proběhla listening and beer session. V konceptu, přejatém z pražské iterace konference Nouvelle Prague se sešli tři zástupci světových bookingových agentur (mezi nimi třeba Shaun Faulkner z X-Ray Touring, který na Rock for People přijel s kapelou ze svého rosteru, Fizzy Blood) a společně hodnotí klipy tuzemských kapel. V sezení plném pozitivní i negativní kritiky veliký úspěch sklidili Cocaine Party, kteří hráli v pondělí na Muzikus stage.
Na Rock for People stage se mezitím připravili Deez Nuts, kteří vystoupili i navzdory tomu, že jejich zpěvák JJ Peters leží již dva dny v nemocnici, za mikrofonem měl tedy záskok, což fanoušci téhle hardcorové stálice ocenili. Divokou kartou odpoledního programu byli Spring King. Ti sice s sebou z Manchesteru dovezli krátkou přeháňku a mraky, ale v počasí které v Hradci od rána panovalo to byla spíše vítaná úleva. Stejně jako vystoupení Spring King jejichž pozitivně lazený indie rock tvořil malý ostrůvek v záplavě hardcoru a metalu.
Večerní program startují na KB stage legendy Rock for People Vypsaná fiXa a po nich comeback Paramore a čistokrevný britský punk v podání Slaves.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<