Rock for People – první den

Dnes festival Rock for People odstartoval naplno svůj první den. Stanová městečka a areál festivalu se zaplňovali již od ranních hodin. Spolu s návštěvníky přišlo do Hradce, oproti včerejšku, mírné ochlazení. Dopoledne v Hradci nabídlo nepřeberné množství aktivit. Třeba zipline nad hlavou příchozích v T-Mobile zóně. Mezi prvními scénami se dnes probudila Muzikus stage, kde Loco Loco vyháněli tvrdé spáče ze stanů.

‎Program na Rock for People stage odstartovali svým vystoupením Sto Zvířat a Dáma s čápem. Dopolední mraky rozfoukal vítr a odpolední program provázelo typické festivalové vedro. Sto Zvířat si na Rock for People schovali světovou premiéru sólového alba své zpěvačky Jany Jelínkové, Dáma s čápem. Věnovali mu hned úvodní část svého setu, ve kterém skáčkové rytmy vystřídaly melancholické, až šansonové melodie, které střídalo zase ska. Dav pod pódiem během vystoupení stabilně rostl jak se další návštěvníci přidávali, a na hity kapely postupně povoloval ze své strnulosti.

Na Jack Daniels stage mezitím probíhalo finále Czech Fresh ve kterém 4 české kapely soutěžili o mezinárodní zastoupení prestižní United Talent Agency. Kde včera I Love You Honey Bunny soutežili o angažmá v Kanadě, dnes proti sobě stáli Euphonix, Lake Malawi, Thom Artway a Klara & The Pop.
První větší bordel odpoledne zorchestrovali Cocotte Minute. Publikum se možná scházelo trochu nejistě, zato ale v předních řadách panoval metalový diktát se skutečně osobním kontaktem s kapelou. Cocotte Minute kteří zažívají svoji renesanci s albem, které vyšlo už předloni dospěli do velikosti jedné z hlavních scén Rock for People, kterou si dovedli podmanit. Cocotty na KB stage překrývali Shoshin v Motorola hangáru. Ti si tuzemské publikum oblíbili natolik, že sem vyrazili rovnou na celé třítýdenní turné. Jejich vystoupení na Rock for People bylo jeho poslední zastávkou. A tuzemské publikum si oblíbilo Shoshin. V hangáru byl příjemný chládek, atmosféra však rozhodně chladná nebyla.
You Me At Six na Rock for People stage si v programu vyměnili místo s Comeback Kid, kteří měli hrát od devíti na KB stage.
Odpoledním vrcholem však rozhodně byl air guitar contest v Nouvelle Prague hangáru, který odstartoval sám Márton Náray, který svým vystoupením motivoval hned několik zpočátku ostýchavých soutěžících, kteří se dočkali bouřlivé reakce neviditelného publika.
Večer se můžete těšit na americké Cage the Elephant, kteří se vracejí po své české premiéře, kterou si odbyli vloni před vyprodaným Lucerna Music Barem. Shodou náhod, ten samý večer si svou českou premiéru v pražských Žlutých lázních střihla i jihoafrická senzace Die Antwoord, kteří se dnes večer představí na stejné stage jako předtím Cage the Elephant.

 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<